واکنش توییتری ترامپ به حملات تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند/ عربستان: تروریست دین ندارد!

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
شهادت 49 نفر از نمازگزاران در نیوزیلند واکنش های بین المللی را به همراه داشته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا ، «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان، روز جمعه در توئیتی اعلام کرد: "من افزایش این حملات تروریستی در پی اسلام هراسی پس از حملات یازده سپتامبر را محکوم می کنم." مقامات پاکستان اعلام کردند هیچ شهروندی پاکستانی در میان کشته شدگان نبوده است. پاکستان در دهه گذشته شاهد وقوع چندین حمله به مکان های مذهبی در این کشور بوده است.
رجب طیب اردوغان در مراسم تشییع جنازۀ یک شخصیت آکادمیک ترکیه در استانبول، با اشاره به قتل عام نمازگزاران در دو مسجد در نیوزیلند، این حادثه را بشدت محکوم کرد و گفت: دشمنی با اسلام که مدت زمانی است در دنیا سیر صعودی پیدا کرده و حتی مورد تشویق قرار می گیرد با این حملۀ وحشیانه بُعد قتل عام اجتماعی پیدا کرده و شواهد حاکی از آنست که این کشتار یک حرکت ناگهانی و فی البداهه نبوده بلکه از پیش برنامه ریزی و بر روی آن کار شده است.
اردوغان افزود : این ذهنیت مانند یک غدۀ سرطانی در حال گسترش در جوامع غربی است و اگر سریعتر در برابر اینگونه ذهنیت ها تدابیر لازمه اتخاذ نشود شاهد خبرهای فجیع بیشتری از این دست حوادث خواهیم بود. به همین دلیل از تمام کشورهای غربی می خواهم هرچه زودتر تدابیر لازمه را اتخاذ کنند. رییس جمهور ترکیه در پایان برای تمام کشته شدگان حادثۀ نیوزیلند طلب آمرزش کرد.
وزیر خارجه ترکیه گفت علت حمله تروریستی نیوزیلند، سیاستمدارانی هستند که برای ترویج گفتمان تنفر علیه مسلمانان تلاش می کنند.
عربستان در واکنش به حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند، اعلام کرد تروریسم دین ندارد.
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز جمعه حملات مرگبار به دو مسجد در کرایست چرچ نیوزیلند را «جنایتی شنیع» ...

[ مشاهده متن کامل واکنش توییتری ترامپ به حملات تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند/ عربستان: تروریست دین ندارد! برنا نیوز ]

آخرین اخبار سیاسی