سازمان میادین میوه و تره بار چند روز یکبار آخرین نرخ مصوب انواع سبزی و صیفی جات را اعلام می کند تا بر اساس قیمت های مصوب محصولات به دست خریداران برسد، اما اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار همان محصولات را با قیمت متفاوت و گاهی بسیار بالاتر عرضه می کند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، گاهی کف قیمت اتحادیه صنف بارفروشان میوه و تره بار در یک محصول از نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار بالاتر است و گاهی نیز قیمت مصوب سازمان میادین میوه و تره بار از قیمت اتحادیه صنف بارفروشان میوه و تره بار پیشه می گیرد.
از جمله محصولاتی که کف قیمت اتحادیه صنف بارفروشان میوه و تره بار در یک محصول از نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار بسیار بالاتر اعلام شده، لیموترش است. قیمت مصوب هر کیلوگرم این محصول در میادین میوه و تره بار ۱۲ هزار و ۸۰۰ است، اما اتحادیه قیمت کف و سقف آن را ۱۷ هزار تا ۲۶ هزار تومان اعلام کرده است، همچنین قیمت مصوب هر کیلوگرم کلم بروکلی در میادین میوه و تره بار ۴ هزارو ۵۰۰ است، اما اتحادیه قیمت کف و سقف آن را ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان اعلام کرده است. قیمت مصوب سیب زمینی نیز در بالاترین قیمت سازمان میادین میوه و تره بار ۴ هزارو ۹۵۰ است درحالی که کف قیمت اتحادیه از ۵ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز و ۶۵۰۰ تومان می رسد.
جالب آنکه در برخی محصولات قیمت مصوب میادین میوه و تره بار بالاتر از قیمت اتحادیه است، از جمله این محصولات سبزی جور، فلفل دلمه سبز، پیاز زرد هستند که قیمت مصوب هر کیلوگرم از ۳۰۰ تومان تا ۴۰۰ تومان بالاتر از قیمت اعلامی اتحادیه صنف بار فروشان میادین میوه تره بار است.

سرخط اخبار