روزبه روز بر تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان آن افزوده می شود، بیماری که منشا آن ووهان است. بسیاری از محققان و شرکت ها در حال توسعه واکسن کرونا هستند و حالا چین اعلام کرده که واکسن آن ها احتمالا تا پایان سال جاری میلادی آماده می شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بر اساس اطلاعاتی که اخیرا از سوی کمیسیون نظارت و مدیریت دارایی دولتی چین (SASAC) منتشر شده، واکسن در حال توسعه توسط دو شرکت وابسته به دولت احتمالا در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده آماده می شود.
این دو شرکت، «موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان» و «موسسه محصولات بیولوژیکی پکن» فاز دوم آزمایش بالینی واکسن ها را آغاز و آن ها را به ۲۰۰۰ نفر تزریق کرده اند. بر اساس اعلام SASAC، خط تولید موسسه محصولات بیولوژیکی پکن با ظرفیت کامل می تواند سالانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دوز واکسن بسازد. تا به امروز ۵ واکسن توسعه پیدا کرده در چین روی انسان ها آزمایش شده اند که بیشتر از هر کشور دیگری است.
سازمان های بهداشتی، گروه های تحقیقاتی و حتی شرکت های کوچک در حال همکاری با یکدیگر هستند تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن اولین واکسن موثر کووید-۱۹ را تولید کنند. در حالی که رئیس جمهور چین، «شی جین پینگ» وعده داده که هرگونه موفقیت در تولید واکسن کرونا را با کشورهای دیگر به اشتراک می گذارد، تولید واکسن در چین با مشکلات کیفی و ایمنی گره خورده است.
پیش بینی چین مبنی بر تولید واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی نسبت به گفته های قبلی این کشور، متفاوت است، البته در این هفته مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده آمریکا، دکتر «آنتونی فاوچی» اعلام کرد که احتمالا واکسن کووید-۱۹ تا ۶ ماه دیگر آماده می شود. وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی قراردادهایی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را برای سوزن و سرنگ جهت کمپین واکسیناسیون جمعی امضا کرده است.
در حال حاضر ایالات متحده آمریکا و چین علاوه بر جنگ تجاری، در زمینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری