رشیدیان با تاکید بر پیاده سازی طرح نرم افزار موبایلی «مصباح» برای مدیریت مفقودان و گمشدگان زیارت اربعین، گفت: این نرم افزار در فازهای بعدی در سفرهای حج، عمره و عتبات نیز توسعه می یابد.

خبرگزای شبستان ، گروه قرآن و معارف: «علیرضا رشیدیان» عصر دوشنبه، 25 شهریور ماه در جلسه ویژه اربعین حسینی سازمان حج و زیارت با حضور جمعی از معاونان و مدیران این مجموعه اظهار کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته مسؤولیت کمیته ثبت نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی به سازمان حج و زیارت واگذار شده است .
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا روز 24 شهریورماه جمعیتی بالغ بر 485 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند ، گفت: همانگونه که مردم ایران و عراق فی سبیل الله و خالصانه در عرصه خدمت رسانی به زائران اربعین وارد شده اند، ما نیز به عنوان دستگاه های خدمتگزار در این عرصه باید از نگاه محدود به وظایف اداری در این مقوله پرهیز کنیم .
وی با اشاره به جمعیت 75 هزار نفری کارگزاران زیارتی در سراسر کشور که تجربه سفرهای حج، عمره و عتبات را دارند ، ابراز کرد: از ظرفیت حضور داوطلبانه آنها در ساماندهی امور امداد و راهنمایی گمشدگان یا مدیریت ایستگاه های صلواتی اربعین و طبخ غذای زائران با هماهنگی کمیته های مربوطه می توان بهره جست .
رشیدیان بر ضرورت ایجاد کارگروه های تخصصی در ذیل کمیته ثبت نام و اعزام اربعین در سازمان حج و زیارت برای برنامه ریزی و مدیریت وظایف این کمیته و آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته، تأکید کرد .
رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تأکید بر حضور جدی همه واحدهای این سازمان در عملیات اربعین، تاکید کرد: لازم است برنامه زمانبندی و همچنین وظایف هر یک از واحدهای ستادی و استانی و مجموعه های تابعه سازمان در زمینه سفرهای اربعین، تدوین و اجرایی شود. همچنین واحدهای نظارتی سازمان نیز اجرای این برنامه ها را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار