سیاه چاله ای که می تواند عالم را قورت دهد

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴
سیاه چاله ای که می تواند عالم را قورت دهد
در هفته گذشته دانشمندان برای اولین بار توانستند با استفاده از آنالیز کامپیوتری یک سیاه چاله را به تصویر بکشند.تصویری که حسابی دنیا را تکان داده است.

خبرآنلاین: در هفته گذشته دانشمندان برای اولین بار توانستند با استفاده از آنالیز کامپیوتری یک سیاه چاله را به تصویر بکشند.تصویری که حسابی دنیا را تکان داده است.
این سیاه چاله ۳ میلیون بار بزرگ تر از زمین بوده و ۵۵ میلیون سال نوری با ما فاصله دارد.
درواقع یک دیسک سیاه دیده می شود که توسط یک حلقه طلایی احاطه شده و چیزی جز ذرات فوتون نیست که توسط جرم چرخشی از گاز پلاسما با گرمای فوق العاده منتشر می شود.
این حلقه افق رویداد یک سیاه چاله را محاصره کرده که فراتر از آن نور نیز خورده شده و بنابراین قابل تصویرسازی نیست.
درواقع آنچه دیده می شود یک پردازش رایانه ای از خروجی ۸ تلسکوپ است که طی دو سال گردآوری شده است. آنچه به دست آمده، عکس به صورت یک بار شات نبوده، بلکه بیش از ۵۰۰۰ تریلیون بایت دیتا گردآوری و توسط سوپرکامپیوتر پردازش شده تا این تصویر به دست بیاید.
به گفته کارشناسان عکس منتشرشده از سیاه چاله یک عکس Direct picture نیست ، بلکه از حواشی سیاه چاله گرفته شده و بعد مغز سیاه چاله به صورت تاریک با پردازش رایانه ای به تصویر درآمده و «سایه نگاری» شده است.
به دلیل اینکه سیاه چاله حتی نور را نیز درون خود می بلعد، نمی توان به طور مستقیم از آن عکس و فیلم گرفت. کاری که ۲۰۰ محقق در طول ۲ سال انجام دادند این بوده که۸ تلسکوپ را به صورت مجازی به عنوان یک ابر تلسکوپ تعریف کرده تا بتوانند تصویربرداری را انجام دهند. این ابر تلسکوپ از حواشی و زوایای مختلف عکس گرفته و سپس تصاویر مقایسه شده و یک تصویر خروجی و نهایی درست شده است که همان عکسی است که منتشرشده است.
{سیاه چاله ناحیه ای از فضا-زمان است که آثار گرانشی آن، چنان نیرومند است که هیچ چیز — ...

[ مشاهده متن کامل سیاه چاله ای که می تواند عالم را قورت دهد برترینها ]