رئیس اداره اوقاف وامورخیریه نور ادامه داد: به زودی بزرگترین گلخانه وقفی سطح کشوربا سطح زیربنای حدود 5 هکتار احداث می شود

به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام عیسی توپا حیدری در جمع خبرنگاران با اشاره به واژه زیبای وقف اظهار کرد: یکی از مهمترین عوامل ترقی و پیشرفت واژه زیبای وقف ، همراه و همگام بودن وقف با عنصرزمان است که بیش از85 درصد موقوفات در شهرستان نور به عزاداری سیدالشهداء است.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نورجامه عمل پوشاندن به فرمایشات مقام معظم رهبری به ویژه در گام دوم انقلاب در خصوص وقف در جنگ اقتصادی را از ضروریات دانست و گفت: مجموعه اوقاف و امور خیریه در سطح کشوربه عنوان سرمایه دارترین ارگان کشور در میزان عرصه تحت تصرف خود داردکه قابلیت تولید و استفاده بهینه از این عرصه و موقوفات رو دارد.
وی با اشاره به اینکه مازندران به عنوان اولین دیارعلویان و درایران است ،خاطرنشان کرد: 1361 بقعه امام زادگان در مازندران وجود دارد که از 121 بقاع متبرک درشهرستان نور 50 امامزاده درشهرهای نور، رویان، ایزد شهر ، چمستان و 71 بقعه در بخش بلده است.
رئیس اداره اوقاف وامورخیریه نوردر خصوص وقف در حوزه سلامت گفت: 133 بیمارستان دولتی متعلق به مجموعه اوقاف و امور خیریه سطح کشوراست که استان مازنداران بیشترین تعداد خانه های بهداشت را در کل کشور دارد.
حجت الاسلام توپاحیدری یادآورشد: با توجه به کمبود تجهیزات بیمارستانی در سطح شهرستان نور از خیرین تقاضای کمک در این حوزه را داریم.
وی با بیان اینکه خبرنگاران می تواند وقف و موقوفات را از غربت نجات دهند، اظهار کرد: اطلاع رسانی دقیق و به موقع نسبت به سنت حسنه وقف و تشویق وترغیب مومنین و مومنات در جهت وقف های مورد نیاز به روز وهمچنین انتشار و تبلیغ کارکردهای مجموعه وقف و موقوفات،بیشترین کمک دراین زمان می تواند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار