آغازگر هیچ جنگی حتی با آمریکا نخواهیم بود اما به هر تهدیدی پاسخ قاطع می دهیم

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸
رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از اراده و اهتمام دولت و نخست وزیر ژاپن نسبت به توسعه روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی، استقبال می کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه (۲۲ خرداد) پس از مذاکرات هیأت های عالیرتبه ایران و ژاپن در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر این کشور، اظهار کرد: روابط ایران و ژاپن از قدمت تاریخی برخوردار بوده و امسال شاهد نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک تهران - توکیو هستیم.
روحانی با بیان اینکه در طول سال های گذشته ملاقات های سازنده ای میان مسئولان دو کشور، بوده و دیدارهای خوبی با نخست وزیر ژاپن داشته ام که امروز هشتمین ملاقات برگزار می شود، گفت: در جلسات و ملاقات های امروز در خصوص روابط دو کشور از جمله همکاری های مشترک و سرمایه گذاری ژاپن در جنوب ایران بویژه در منطقه چابهار و سواحل مکران، گفتگو کردیم.
وی خاطر نشان کرد: اراده و علاقه ژاپن به ادامه خرید نفت از ایران و تلاش در راستای توسعه روابط مالی، علمی و فرهنگی دو کشور می تواند توسعه روابط فی مابین را تضمین کند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه علاوه بر مسائل دوجانبه، در زمینه موضوعات مربوط به ثبات، امنیت و تنش زدایی در منطقه نیز گفت وگو کردیم، خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که دو کشور برای ثبات و امنیت منطقه اهمیت فراوانی قائل هستند.
روحانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی در منطقه حتی با آمریکا نخواهد بود، اما اگر بخواهد جنگی علیه ایران آغاز شود، پاسخی قاطع به آن خواهیم داد.
رئیس جمهور ادامه داد: نخست وزیر ژاپن نسبت به آینده خوش بینی قابل ملاحظه ای داشته اند و در مذاکرات عنوان کردند که تغییرات مثبت در راه است.
روحانی افزود: بسیار خوشحالم که نخست وزیر ژاپن در مذاکرات امروز بر حمایت خود از برجام تأکید داشت و این توافق را برای منطقه و جهان حائز ...

سرخط اخبار