ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا در روسیه از برقراری مجدد ارتباط هوایی بین این کشور و قزاقستان از 21 سپتامبر سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس همه گیر کرونا روسیه از برقراری مجدد ارتباط هوایی با قزاقستان از روز دوشنبه هفته آتی خبر داد.
بنابر این گزارش، در پایان نشست ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس همه گیر کرونا از سر گیری ارتباط هوایی بین فدراسیون روسیه و قزاقستان (شهر نورسلطان)، «قرقیزستان (شهر بیشکک) و بلاروس (شهر مینسک ) تصمیم گیری شده است. 
باید گفت که مطابق با فرمان پزشک ارشد دولتی قزاقستان از 16 سپتامبر، این کشور با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا قوانین جدیدی برای کسانی که از روسیه به «نورسلطان» وارد می شوند، وضع کرده است.
بر اساس این قوانین، مسافرانی که از روسیه به قزاقستان از طریق راه هوایی وارد می شوند، علاوه بر حرارت بدن و پر کردن فرم باید مجوز عدم ابتلا به ویروس همه گیر کرونا به همراه داشته باشند که تاریخ مجوز نباید بیشتر از 5 روز از آن گذشته باشد. 
در صورت عدم ارائه مجوز مرتبط، تشخیص مسافران خارجی حین ورود و شهروندان قزاقستان در محل اقامت ظرف 48 ساعت بعد از ورود انجام می شود. در غیر این صورت، مسافران به مدت 14 روز به قرنطینه خانگی اعزام می شوند.
طبق گزارش کمیته هواپیمایی کشوری قزاقستان پرواز بین دو کشور به صورت متقابل هفته ای یک بار انجام می گیرند.
پرواز و فروش بلیط مطابق با برنامه منتشر شده در وب سایت های شرکت های هواپیمایی دو کشور هم زمان با رفع محدودیت ها و بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک در شرایط استانداردهای امنیتی از سوی قزاقستان و روسیه افزایش یافته است.
سفارت قزاقستان در روسیه در اواسط ماه آگوست در مورد آغاز فروش بلیط در مسیر روسیه توسط شرکت های هواپیمایی خبر داده بود. از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار