به بهانه لژیونر شدن لیست مازادی پرسپولیس؛ برای یک مشت دلار

ایلنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۰

حضور بازیکنان ایرانی در لیگ های اروپایی اکنون بیشتر شبیه یک زنگ تفریح توام با پایان کار زودهنگام شده است.
به گزارش ایلنا، زمانی به بازیکنانی مانند علی دایی، علی کریمی و کریم باقری لژیونر می گفتند؛ بازیکنانی که آنها را با آلمان و لیگ های معتبر به یاد می آوریم. البته آنها هم در این مسیر گذرشان به کشورهای خلیج فارس افتاد اما ماندنی نبودند و این حضور به عنوان سکوی پرتاب برای شان عمل کرد.
 این روزها اما کلمه لژیونر روز به روز به گوش مان می خورد. تنها تفاوت این است که در آن خبری از آلمان و کشورها و لیگ های همسطح آن نیست. گاهی کشورها و تیم هایی به عنوان مقصد لژیونرها شنیده می شود که نام آنها برای اولین بار به گوش مان می خورد. این روندی است که در 5، 6 سال اخیر شدت بیشتری گرفته است. روندی که علاقه شدید کی روش به لژیونرها و بازیکنانی که خارج از ایران بازی می کردند به نوعی شروع کننده آن بود. خروج از لیگ ایران بدون توجه به نام مقصد تضمین خوبی بود برای قرار گرفتن در لیست تیم ملی. پیش بینی می شد که با رفتن کی روش از این عطش برای رفتن به لیگ های عجیب و غریب کم شود اما این بار کاهش ارزش پول ایران و علاقه برای داشتن درآمد به دلار و یورو و هر پول خارجی دیگری انگیزه جدیدی برای ادامه این روند شده است.
آخرین بازیکنی که پای در این راه گذاشت مهدی شریفی است. سومین بازیکنی که کالدرون اعلام کرد برای ادامه فصل به او نیازی ندارد و گویا تیمی را در داخل ایران مشتری خود ندید. تیم جدید او سومقاییت آذربایجان است. از همان تیم هایی که نام شان را احتمالاً برای اولین بار و آخرین بار خواهیم شنید. شریفی ادامه دهنده راه بازیکنان دیگری است که حضور در تیم های ...

سرخط اخبار