وزیر راه و شهرسازی با اشاره به درخواست از بنیاد مسکن برای ورود به چالش حاشیه نشینی گفت: امیدواریم بتوانیم با طرح هایی که داریم، این مشکل را سه ساله رفع کنیم.

به گزارش ایران خبر ، محمد اسلامی در مراسم معارفه نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، این بنیاد را یکی از دستاوردهای انقلاب که مزین به فرمان حضرت امام (ره) است، دانست و گفت: بنیاد مسکن واقعاً خاکریز اول حوادث طبیعی و بازسازی پس از آن است که با طمأنینه و ضوابط دقیق وارد صحنه بازسازی می شود. رکوردی را که در این سال ها در حوزه بازسازی به ثبت رسانده، قابل مقایسه با قبل از آن نیست.
وی ادامه داد: ما در بحث حاشیه نشینی که یک دغدغه بزرگ است و متأسفانه در چند سال گذشته مجدداً زنده شده، از بنیاد مسکن خواستیم که ورود کند؛ مصادیق آن، رفع حاشیه نشینی استان های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و خوزستان است که بنیاد به این استان ها ورود کرده است؛ امیدواریم حاشیه نشینی را سه ساله جمع کنیم.
وزیر راه و شهرسازی به موضوع ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: در دوره ای که وارد وزارت راه و شهرسازی شدم، با دیدگاه های سیاستی مختلف در بخش مسکن مواجه شدم؛ یک سیاست مبتنی بر مسائل آماری بود و با مقایسه آمار نفوس و مسکن می گفت که دولت نباید در ساخت وساز مداخله کند. این دیدگاه مباحثی را هم درباره مسکن مهر مطرح می کرد و خط اعتباری آن را تورم زا می دانست.
اسلامی یادآور شد: دیدگاه سیاستی دیگر این بود که از سوی دیگر، شاهد بودیم که ساخت وساز کاهش یافته و به ۳۰۰ هزار واحد در سال رسیده است درحالی که سالانه ۷۰۰ هزار واحد ساخت مسکن جدید نیاز داشتیم و عمده متقاضیان این ۴۰۰ هزار واحد کسری مسکن که داشتیم، اقشاری بودند که قدرت خرید مسکن نداشتند بنابراین به این نتیجه رسیدیم که تکلیف ذاتی ساخت وساز بر دوش ما است و باید به آن ورود کنیم.
وی ادامه داد: از این رو ...

سرخط اخبار