با تصمیم شورای اسلامی شهر اصفهان درصدی از کرایه تاکسی های اینترنتی به زیرساخت های شهری در حوزه حمل ونقل و محیط زیست تعلق می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، در یکصد و دهمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان، دو بهای خدمات سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان در قالب لایحه ای که از سوی شهرداری ارسال شده بود، به تصویب رسید.
یکی از دو بند این لایحه در نتیجه پیگیری سازمان تاکسیرانی تهران و اصفهان درخصوص شرکت های تاکسی اینترنتی بود؛ این پیگیری ها در نهایت منتج به توافقی میان وزارت کشور با وزارت صمت و ارسال ابلاغیه آن به کلانشهرها شد.
بر این اساس سازمان تاکسیرانی رسیدگی به شکایات رانندگان تاکسی اینترنتی، تصمیم گیری در رابطه به موارد مربوط به طرح زوج و فرد و ساماندهی جذب نیرو در این تاکسی ها را برعهده گرفته و در قبال آن یک و نیم تا دو درصد را برای زیرساخت های زیست محیطی و حمل ونقلی شهر از هر سفر این تاکسی ها اخذ می کند؛ این موضوع تاکنون در شهرهای مشهد، تهران و قم اجرا شده است.
رئیس کمیسیون حمل ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان درخصوص تصویب این لایحه در گفت وگو با ایمنا ، گفت: شیوه نامه ابلاغی از سوی وزارت کشور در این رابطه سبب شد تا مصوبه ای در شورای شهر مطرح شود که هم به نفع رانندگان تاکسی های اینترنتی باشد هم سازمان تاکسیرانی زیرا با اجرای مصوبه، یک محمل قانونی برای حضور رانندگان اینترنتی در شهر ایجاد خواهد شد.
امیر احمد زندآور ادامه داد: رانندگان تاکسی زرد به واسطه سابقه، داشتن مجوز از سازمان و پرداخت عوارض در حمل ونقل عمومی حقی دارند که تاکسی های اینترنتی بدون آنکه این موارد را متحمل شوند، در ناوگان حمل ونقل عمومی حصور میدا می کنند.
وی اضافه کرد: قطعا این مصوبه به ساماندهی مطلوبتر تاکسی های اینترنتی کمک خواهد کرد و اجرای آن از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار