چرا دوباره سرخک در جهان شیوع پیدا کرد؟

اعتماد آنلاین یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳

اعتمادآنلاین| سازمان های فعال در حوزه سلامت اقدامات متعددی را برای مقابله با این بیماری عفونی انجام داده اند و حدود 10 سال قبل این تصور وجود داشت که تلاش های صورت گرفته در راستای مقابله با بیماری سرخک نتیجه بخش بوده اما به تازگی شمار مبتلایان به این بیماری دوباره افزایش پیدا کرده است.
شیوع این بیماری که تنها با واکسیناسیون قابل پیشگیری است در مدت دو سال گذشته افزایش ناگهانی پیدا کرده است. کودکان بیشترین آسیب پذیری را در برابر این بیماری دارند و اغلب ابتلا به این بیماری واگیردار مرگ آنان را به همراه دارد.
افزایش موارد مبتلایان به این بیماری با هشدارهای کارشناسان سلامت همراه بوده که معتقدند وقفه های موجود در روند واکسیناسیون، اثرات منفی به همراه داشته است. لازم است اقدامات فوری به منظور افزایش پوشش واکسیناسیون انجام شود چون در غیر این صورت باید در انتظار پیامدهای فاجعه باری بود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: بر اساس اهداف در نظر گرفته شده شیوع بیماری سرخک در پنج منطقه از جهان از جمله خاورمیانه تا سال 2020 ریشه کن می شود.
به گزارش عرب نیوز، با این حال بررسی ها نشان می دهد اقداماتی که اخیرا در نقاط مختلف جهان در راستای مقابله با واکسیناسیون در حال انجام است علت افزایش شیوع این بیماری است.
منبع: ایسنا