​​​​​​​کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در مراسمی از هفت دهه تلاش استاد مهدی محقق در نشر و گسترش علم و ادب و فرهنگ ایران زمین، تقدیر می کند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران،کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در مراسمی از هفت دهه تلاش استاد مهدی محقق در نشر و گسترش علم و ادب و فرهنگ ایران زمین، تقدیر می کند.
این نکوداشت در راستای وظایف کمیسیون ملی یونسکو- ایران در بزرگداشت مروجان علم و فرهنگ و آموزش، صورت می پذیرد.
کمیسیون ملی یونسکو- ایران سال گذشته با راه اندازی برنامه ای به نام تماشای خورشید، ثابت قدمی و تلاش نام آوران حوزه فکر، قلم، اندیشه و هنر را گرامی داشت.
در سال ۱۳۹۷ در مراسمی باشکوه، استاد محمدعلی موحد مولوی پژوه در نخستین برنامه تماشای خورشید تجلیل و نشان عالی کمیسیون ملی یونسکو- ایران در دانشگاه تهران به این استاد اهدا شد. در تیر 1398، استاد یدالله کابلی خوانساری اسطوره خط شکسته ایران از سوی کمیسیون ملی یونسکو در دومین مراسم تماشای خورشید در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مورد تجلیل قرار گرفت.
اسفند امسال نیز در سومین مراسم تماشای خورشید با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران دکتر حجت الله ایوبی از استاد مهدی محقق چهره نامدار علم و فرهنگ ایران، تجلیل خواهد شد. همچنین در این رویداد از نشان عالی کمیسیون ملی یونسکو- ایران ویژه استاد محقق و تمبر یادمان نکوداشت هفت دهه خدمات فرهنگی و ادبی استاد رونمایی می شود .
بزرگداشت این استاد، ساعت ۱۵روز یکشنبه 4 اسفند ۱۳۹۸ در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می شود و اساتید درباره مهدی محقق سخن می گویند.
مهدی محقق متولد ۱۰ بهمن ۱۳۰۸ خورشیدی، بنیان گذار دایره المعارف تشیع و عضو سابق هیئت امنای بنیاد دایره المعارف اسلامی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار