آلبیسلسته و انتخاب های سوال برانگیز اسکالونی

آی اسپورت سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
آی اسپورت – لیونل اسکالونی همین چهار سال پیش فوتبالش را به پایان رساند و حالا در مقام مربی تیم ملی آرژانتین اولین بازی های رسمی اش روی نیمکت آلبیسلسته را در کوپا امریکا تجربه خواهد کرد. آرژانتین به رهبری اسکالونی در قدم اول، در بازی ای دوستانه مغلوب ونزوئلا شد. دو بازی بعدی پیروزی برابر مراکش و نیکاراگوئه را به همراه آورد، نتایجی که البته هیچ کمکی به روشن تر شدن وضعیت این تیم نکرد. اسکالونی که خودش سابقه بازی در تیم ملی در پست وینگ بک را دارد، سیستم تیمش را از دفاع سه نفره به دفاع چهار نفره تغییر داده، رویکردی که به احتمال زیاد در کوپا امریکا هم ادامه پیدا کند. جدا از این تغییر سیستم تصمیم او مبنی بر کنار گذاشتن گابریل مرکادو، آنخل کورئا و مائورو ایکاردی هم بحث و جدل های زیادی در جامعه فوتبالی آرژانتین به پا کرده، به خصوص با اضافه شدن ماتیاس سوارز 31 به اسکواد نهایی تورنمنت. مهمترین خبر در این میان بازگشت لیونل مسی و البته آنخل دی ماریا و سرخیو آگوئرو به تیم ملی است. از جام جهانی روسیه به بعد این اولین بار است که نام دی ماریا و آگوئرو در فهرست آلبیسلسته دیده می شود. نام بزرگ ...

آی اسپورت – لیونل اسکالونی همین چهار سال پیش فوتبالش را به پایان رساند و حالا در مقام مربی تیم ملی آرژانتین اولین بازی های رسمی اش روی نیمکت آلبیسلسته را در کوپا امریکا تجربه خواهد کرد. آرژانتین به رهبری اسکالونی در قدم اول، در بازی ای دوستانه مغلوب ونزوئلا شد. دو بازی بعدی پیروزی برابر مراکش و نیکاراگوئه را به همراه آورد، نتایجی که البته هیچ کمکی به روشن تر شدن وضعیت این تیم نکرد.
اسکالونی که خودش سابقه بازی در تیم ملی در پست وینگ بک را دارد، سیستم تیمش را از دفاع سه نفره به دفاع چهار نفره تغییر داده، رویکردی که به احتمال زیاد در کوپا امریکا هم ادامه پیدا کند. جدا از این تغییر سیستم تصمیم او مبنی بر کنار گذاشتن گابریل مرکادو، آنخل کورئا و مائورو ایکاردی هم بحث و جدل های زیادی در جامعه فوتبالی آرژانتین به پا کرده، به خصوص با اضافه شدن ماتیاس سوارز ۳۱ به اسکواد نهایی تورنمنت.
مهمترین خبر در این میان بازگشت لیونل مسی و البته آنخل دی ماریا و سرخیو آگوئرو به تیم ملی است. از جام جهانی روسیه به بعد این اولین بار است که نام دی ماریا و آگوئرو در فهرست آلبیسلسته دیده می شود.
نام بزرگ دیگری که از اسکواد نهایی حذف شده سرخیو رومرو است. گلر شماره یک آرژانتین سال ها عادت به نیمکت نشینی در بازی های باشگاهی داشته و این وضعیت هیچوقت باعث کنار گذاشته شدنش از تیم ملی نشده. این بار اما ذخیره داوید دخئا در منچستر یونایتد جایی در جمع آرژانتینی ها نخواهد داشت، تیمی که در پنج بازی اخیر از پنج دروازه بان مختلف استفاده کرده. نکته سوال برانگیز دیگر این اسکواد پست دفاع راست است، جاییکه که رنزو ساراویا با سه بازی ملی تنها گزینه طبیعی به حساب می ...

سرخط اخبار