آمار حوادث ناشی از کار در لرستان کاهش یافت

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲
آمار حوادث ناشی از کار در لرستان کاهش یافت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه امسال در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش حوادث ناشی از کار بوده ایم، گفت: آمار ۲۹۳ حادثه در سال گذشته امسال به ۱۹۰حادثه رسیده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد ، علی آشتاب ظهر امروز در هفدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استان لرستان که در سالن جلسات بهزیستی برگزار شد با بیان اینکه جلسات شورای هماهنگی در استان به صورت چرخشی بین ادارات برگزار می شود، اظهار داشت: اعتقاد بر این است که دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پتانسیل و ظرفیت های فراوانی دارند.
وی با اشاره به اجرای طرح کاج در استان لرستان افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی شورای هماهنگی به این توافق رسیدیم که مجموعه بهزیستی به عنوان دستگاه تخصصی و متولی با کار کارشناسی این طرح به خوبی در استان اجرا شده و طی سال های اخیر لرستان جز استان های برتر کشور بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: به واسطه شرایط اقتصادی حاکم بر پروژه های عمرانی و تعدیل نیروی کار در بحث توافق وزارت کار و تأمین اجتماعی برای بیمه بیکاری محدویت هایی داریم که انتظار داریم به استان توجه ویژه ای شود.
وی بیان کرد: در حوزه روابط کادری 11ماهه امسال 6هزارو 290دادخواست داشته ایم که سیاست گذاری بر این است آرا به صورت سازشی و تفاهمی بین کارگر و کارفرما حل شود، بر همین اساس 2هزار و 898پرونده معادل 55درصد آرا از این دادخواست به صورت سازشی حل شده است.
فوتی های ناشی از حوادث کار در مازندران کاهش یافت
آیین نامه ایمنی کار و کاهش حوادث کار در محیط بسته
کرمانشاه | نیمی از حوادث کار در کارهای عمرانی رخ می دهد
آشتاب با اشاره به تشکل های کارگری و کارفرمایی گفت: در استان لرستان 309 تشکل کارگری و کارفرمایی وجود دارد که از این تعداد 250تشکل کارگری، 59تشکل کارفرمایی و هزار ...

[ مشاهده متن کامل آمار حوادث ناشی از کار در لرستان کاهش یافت خبرگزاری تسنیم ]