کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: سوسک های سیاه یا کارابیده، از جمله حشرات مفید، عمومی خوار و شکارچی آفات کشاورزی (ملخ و لارو پروانه ها و ...) هستند.

فردین حکیمی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سوسک ها برای سلامتی خطری نداشته و به هیچ وجه نیازی به مبارزه شیمیایی یا استفاده از سم با این حشرات نیست.
این حشره شب فعال بوده و به سمت نور جذب می شود لذا با ایجاد موانع فیزیکی و خاموش کردن نورهای اضافی از ورود این حشره به داخل اماکن مسکونی جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: تاکید محیط زیست عدم استفاده از عوامل شیمیایی و استفاده از روش های بیولوژیک است.
حکیمی تاکید کرد: استفاده از سم برای مقابله با این حشرات و سوسک ها، چرخه زیست محیطی را نابود خواهد کرد و می تواند اثرات مخرب دیگری را نیز به همراه داشته باشد
وی گفت: کاهش استفاده از سم و کود و کمک به چرخه اکولوژیکی حیوانات از موضوعاتی است که از نظرمحیط زیست دارای اهمیت است و در صورت بی توجهی به آن، با اتفاقاتی از این قبیل مواجه خواهیم شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز افزود: سوسک ها علاوه بر اینکه برای محیط زیست مفید هستند هیچ گونه خطری برای سلامتی انسان ندارند.
وی بیان داشت: این نوع سوسک ها بطور کلی به عنوان حشرات مفید برای کشاورزی محسوب می شود و از آنها برای مبارزه بیولوژیکی علیه آفات استفاده می شود.
وی گفت: در روزهای اخیر این نوع سوسک در مزارع و اراضی طبیعی شهرستان های نظرآباد، ساوجبلاغ و فردیس دیده شده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار