رئال مادرید با اتخاذ سیاستی جالبی از تبعات منفی تعطیلی لالیگا در امان مانده است.

- اخبار ورزشی -
 به گزارش خبرگزاری تسنیم ، نشریه مارکا در گزارشی از سیاستی که موجب شده باشگاه رئال مادرید از تبعات تعطیلی مسابقات به خاطر شیوع ویروس کرونا کوچک ترین ضرری مالی نبیند، پرده برداشت.
بر این اساس، در همین مقطع، باشگاه های بزرگی مانند بارسا، یوونتوس، پاری سن ژرمن ، منچستر سیتی و.... اقدام به خریدهای گرانقیمت کرده اندو دستمزدهای هنگفتی هم برایشان در نظر گرفتند. رئال مادرید هر چند در همین تابستان بیش از 300 میلیون یورو برای جذب بازیکن هزینه کرد اما در بحث دستمزدها سلسله مراتب خاصی دارد. در این باشگاه، گرت بیل و سرخیو راموس بیشترین دستمزد را دریافت می کنند؛ حتی بیشتر از ادن ازار که 130 میلیون یورو برای جذبش هزینه شده است.
در همین راستا، رئال به جای هزینه برای خرید ستاره، جذب بازیکنان باکیفیت جوان اما با دستمزد پایین را در اولویت قرار داده است. 
 برای مثال، رئال قصد دارد تابستان پیش رو ارلینگ هالند و کاماوینگا را با مبالغی بالا به خدمت بگیرد؛ 2 بازیکنی که به ترتیب 19 و 17 سال دارند و دستمزدشان قطعا بالا نخواهد بود. درآمد خالص رئال، جهشی 155 میلیون یورویی را تجربه کرد؛ جهشی که سودش را بازیکنان در مقطع کنونی می برند.در روزهایی که بارسلونا، اتلتیکو و اسپانیول به خاطر جبران ضرر اقتصادی ناشی از تعطیلی فوتبال مجبور به کاهش دستمزد بازیکنان شده اند، رئال مادرید بدون مشکل پیش می رود.
مبلغ کل دستمزد رئال مادرید به بازیکنانش 430 میلیون یورو است که تقریبا نیمی از بودجه 822 میلیون یورویی باشگاه محسوب می شود.از زمان بازگشت پرس به مسند ریاست رئال در سال 2009 این باشگاه در طول 11 سال به سود خالص 320 میلیون یورویی رسیده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار