گاهی بعضی کشورها با هم توافق می کنند که در آن ها «لغو روادید» اتفاق بیفتد. یعنی شهروندان می توانند بدون دریافت ویزا به دو کشور رفت و آمد کنند.
هرگاه فکر سفرهای خارجی به سرتان می زند یا در صفحات گردشگری مجلات اینترنتی یک مقصد عالی برای سفرتان می یابید اولین جمله ای که بی برو برگرد از ذهنتان می گذرد این است که: «نه بابا ویزا نمی دن!» چرا بارها به دلیل همین یک جمله قید سفر را زده اید. اصلا می دانستید خیلی کشورها هستند که به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان معروفند؟ پس ذهنتان را به سوالات: مراحل اخذ ویزا چیست؟ از کجا باید شروع کنم؟ هزینه اخذ ویزا چقدر است؟ مشغول نکنید. فقط با مجله دلتا بمانید تا به شما بگوییم چطور می توانید به کشورهای بدون ویزا با پاسپورت سفر کنید.
چطور بدون ویزا سفر کنیم؟
گاهی بعضی کشورها با هم توافق می کنند که در آن ها «لغو روادید» اتفاق بیفتد. یعنی شهروندان می توانند بدون دریافت ویزا به دو کشور رفت و آمد کنند. اساسا کشورها سه دسته هستند.
کشورهایی که برای ورود به آن ها حتما باید ویزا تهیه کنید. کشورهایی که بدون هیچ ویزایی می توانید واردشان شوید. کشورهایی که با ویزای فرودگاهی می توانید به آن جا بروید. زمانی که وارد کشور مقصد شدید، با پر کردن یک فرم و پرداخت هزینه ای، همان لحظه به شما ویزا می دهند.
کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایران
رتبه پاسپورت ایران برای ورود به کشورهای جهان ۹۷ است و با داشتن آن می توان به ۴۱ کشور بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد. چه خبر مسرت بخشی.
کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان
لیست کشورهایی که بدون ویزا می توانید به آن ها سفر کنید به شرح زیر است. همچنین اینکه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار