بخش عربی «بی بی سی» در گزارشی به تعرض های گسترده آل خلیفه علیه زنان بحرینی در زندان آل خلیفه پرداخت و برخی اظهارات آنها را منعکس کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بخش عربی « بی بی سی » با انتشار گزارشی مفصل با عنوان «البحرین کسر الصمت» (بحرین سکوت را شکست) بخش هایی از تعرض ها به زنان بحرینی در زندان های آل خلیفه را تشریح کرد.
زن بحرینی «نجاح یوسف» که زمانی در این زندان ها بوده، به بی بی سی گفت، در سال ۲۰۱۷ به دلیل اعتراض به برگزاری مسابقات فورمول-۱ در بحرین مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفته و چند هفته بعد یک زن حقوقدان بحرینی به نام «ابتسام الصایغ» نیز به دست بازجویان آل خلیفه مورد تعرض جنسی قرار گرفته است.
دکتر «نیکلاس کوشرن» که عضو سازمانی ایرلندی ویژه توجه به نجات یافتگان از شکنجه است، در این زمینه اعلام کرد، معاینه ابتسام علائم عمیق افسردگی و نگرانی و اضطراب پس از سانحه را نشان می دهد.
اعتراضات مردم بحرین از فوریه ۲۰۱۱ آغاز شده و نظام این کشور با کمک عربستان سعودی به شدت آن را سرکوب کرد.
در پی این موضوع کمیته تحقیقی مستقلی در بحرین به ریاست «محمود شریف بسیونی» شکل گرفت. گزارش این کمیته ثابت کرد که بسیاری از بازداشت شدگان مورد شکنجه و دیگر تعرض های بدنی و روانی قرار گرفته اند و به تجاوز تهدید شده اند.
گرچه دولت بحرین این موارد را -به ادعای بی بی سی- پذیرفت و قول اصلاح آن را داد اما «بیل لو» کارشناس امور کشورهای حاشیه خلیج فارس می گوید، نظامی فقط ویترینی برای ادامه اقدامات سرکوبگرانه خود کرده است.
در ادامه گزارش مذکور آمده است، آمریکا و انگلیس با آموزش دادن نیروهای امنیتی بحرین در تخلفات حقوق بشری در بحرین دخیل هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار