رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه فرهنگ فداکاری و امانتداری دفاع مقدس، فرهنگ گمشده امروز است، گفت: در جنگ آنجایی که خطر بود فرهنگ دفاع مقدس داوطلبی را توصیه می کرد و آنجایی که منفعت طلبی بود همه عقب می کشیدند و میدان را خالی می کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی روز(دوشنبه ۳۱ شهریور ماه) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس با حضور علیرضا زاکانی رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان این مرکز برگزار شد.
زاکانی در این نشست با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: آن روزی که عراق به ما حمله کرد گمان می کردند ۳ روزه یا ۷ روزه تهران را اشغال می کنند اما امروز به لطف ایثارگری های رزمندگان اسلام، ۴۰ سال است که کاری علیه کشور عزیزمان از پیش نبرده اند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع خصوصی محدودی از بسیجیان و یادگاران دفاع مقدس، یادآور شد: ایشان در این جمع ناظر به مشکلات و تهدیدهای کشور به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی، تاکید کردند که اگر هر کسی در هر جایی که هست خوب کار کند مشکلات رفع می شود.
رییس مرکز پژوهش های مجلس توضیح داد: رهبر معظم انقلاب دفاع مقدس را به تابلو مینیاتوری تشبیه کردند که وقتی از دور به آن نگاه می کنیم بسیار بهجت آفرین است و وقتی هم که به آن نزدیک می شویم می بینیم که نقاش آن برای خلق چنین اثر هنری چقدر زحمت کشیده است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این نشست تاکید کردند که هزاران کتاب باید نوشته شود تا ابعاد مختلف دفاع مقدس مشخص شود؛ ضمن آنکه جنگ با تمام سختی های خود در مقابل شرایط فعلی هیچ است؛ جنگ دوره جهاد اصغر بود و اکنون زمان جهاد اکبر است؛ رهبری تاکید کردند که با همه سختی ها و تلاطم ها به طور یقین انقلاب به پیروزی خواهد رسید و اگر کسی هم همراه انقلاب نشود و خسته و منحرف شود، جوانان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار