برخی کارشناسان با اشاره به تصاویر ماهواره ای معتقدند که موشک های کروز تاسیسات نفتی را منفجر کرده اند. برخی هم این حملات را ترکیبی از پهپاد و موشک می دانند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، می گوید که در تلاش است با همکاری متحدانش دریابد حمله به تاسیسات نفتی کار چه کسی بوده است. در همین حال دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، صبح روز دوشنبه (۲۵ شهریور) در بیانیه ای کوتاه گفت که مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، امروز با او تماس تلفنی گرفته اما به موضوع گفتگو اشاره ای نکرد.
به گزارش عصر ایران ، حوثی های یمن (انصارالله) می گویند با دریافت "اطلاعات" از داخل عربستان با استفاده از "ده پهپاد" این عملیات را انجام داده اند. آمریکا ادعا کرده است هیچ نشانه ای وجود ندارد که این عملیات از خاک یمن انجام شده باشد و این حملات کار ایران است. ایران می گوید آمریکا "دروغ" می گوید.
بی بی سی در گزارشی نوشت: بجز اینکه تاسیسات نفتی عربستان هدف قرار گرفته و به تولید نفت این کشور لطمه خورده، بقیه ماجرا، عامل حمله، نحوه عملیات و انگیزه در ابهام است. از این رو، در نبود اظهارنظرهای روشن رسمی، گمانه زنی ها و ارزیابی های متفاوتی مطرح شده اند.
از کجا؟
برخی رسانه های عراق خبر داده اند که حملات از خاک عراق انجام شده. دولت کویت گفته درباره گزارش های دیده شدن یک پهپاد بر فراز خط ساحلی شهر کویت تحقیق می کند و نیروهایش را به حال آماده باش در آورده است.
نخست وزیر عراق اما روز یک شنبه تکذیب کرد که حمله از خاک عراق انجام شده باشد. در همین حال، برخی رسانه های خاورمیانه ادعا کرده اند که پهپادها را نیروهای حشدالشعبی از جنوب عراق به پرواز در آورده اند.
چطور؟
بجز ابهام درباره عامل این حملات، درباره نحوه حملات هم اختلاف نظر وجود دارد. حوثی ها (انصارالله یمن) می گویند با پهپاد هدف را زده اند و عربستان هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار