سازمان هواشناسی از ادامه بارش های سیل آسا در ۱۸ استان خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی اواخر وقت فردا از کشور خارج می شود.

به گزارش مشرق، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی سامانه بارشی مستقر در کشور طی امروز در نوار غربی کشور، دامنه های البرز و زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و با شدت کمتر در مرکز، شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود.
بارش در غرب و جنوب غرب گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید، در ارتفاعات البرز و زاگرس و بخش هایی از شمال غرب به شکل برف، در سواحل دریای خزر به شکل باران و در شمالشرق به شکل برف و باران پیش بینی می شود.
بیشتر بخوانید:
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شدت بارش ها مربوط به استان های لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است و پیش بینی می شود به تدریج از اوایل شب از شدت آن در نیمه غربی کاسته شود.
سامانه بارشی فردا پنجشنبه 8 اسفند در خراسان رضوی و خراسان شمالی باعث بارش برف و باران و در شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده می شود و اواخر وقت به تدریج از کشور خارج می شود. روزهای جمعه و شنبه در اکثر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.
از بعدازظهر شنبه آینده تا اواسط روز یکشنبه در بخش هایی از شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده روی می دهد و به تدریج از بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در نوار شمالی کشور و بخش هایی از غرب بارش باران، در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و در دامنه های جنوبی البرز و اقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش بینی می شود.
همچنین طی دو روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار