الجزیره در گزارشی به تنش های میان ایران و عربستان پرداخت و نوشت: صلح هر دو طرف نیازمند تمایل هر دو طرف برای کاهش تنش هاست و هر کدام باید قدم هایی برای کاهش تنش ها بردارند. اگر دو طرف تمایلی برای کاهش تنش ها نشان ندهند، منطقه همواره در حالت پرتنش با احتمال جنگ بالا باقی خواهد ماند.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، عربستان سعودی و ایران به سمت سازش با هم در حال حرکت هستند. حمله یازدهم اکتبر به یک نفتکش ایرانی در آب های دریای سرخ در ساحل عربستان سعودی باعث ایجاد اصطکاک بیشتر در منطقه شد و ترس از جنگ را با توجه به تنش های کنونی بیشتر کرد. 
تاکنون هیچ کسی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. تهران علیرغم تنش های میان ایران و اسرائیل و آمریکا تاکنون کسی را متهم به این حمله نکرده است.
کمک میانجی ها می تواند از مهم ترین جنگ در تاریخ جلوگیری کند
شرکت ملی نفتکش ایران که صاحب کشتی مورد نظر است، تأیید کرد که پوسته آن کشتی توسط دو انفجار جداگانه در بندر جده سعودی مورد آسیب قرار گرفته است، اما این موضوع را که این حمله از عربستان صورت گرفته است را تایید نکرد.
علاوه بر این، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، گفت که کمیته ای در حال بررسی این حادثه برای تعیین مقصر این حادثه است. همه این ها نشان می دهد که ایران می خواهد تنش ها را کاهش دهد.
با این وجود، فقط زمان می تواند نشان دهد در روزهای آینده در خلیج فارس چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. آنچه آشکار است این است که اگر ایران بخواهد برای مقابله با انزوا، مجدداً به جامعه جهانی بپیوندد و اگر عربستان و متحدان خلیج فارس به دنبال توسعه اقتصادی و اجتماعی دیگری باشند، نمی توانند وضعیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار