رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند گفت: به منظور کارآفرینی و اشتغال یک دوره کلاس آموزشی چورش زنبور و تولید عسل ویژه داوطلبان هلال احمر در نهاوند برگزار شد.

علی کیانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: با توجه به اینکه محرومیت زدایی یکی از رسالت های جمعیت هلال احمر است از سوی حوزه داوطلبان این جمعیت برنامه های کارآفرینی برای جوانان جویای کار و داوطلبان خانه های داوطلبی در دست اقدام قرار دارد.
وی با بیان اینکه در این زمینه هدف کارآفرینی از طریق ظرفیت های محلی است اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های شهرستان نهاوند و وجود منابع طبیعی مساعد تولید عسل و مشتقات آن از جمله برنامه هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند افزود: با توجه به اینکه افراد متخصص و توانمندی در این زمینه برای همکاری به ما مراجعه کرده اند که بحث آموزش به عنوان یکی از اصول اولیه فعالیت در بخش های تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: در این راستا کلاس آموزشی پرورش زنبور عسل از روز گذشته با همکاری یکی از زنبورداران نمونه کشوری در محل این جمعیت برگزار شد.
کیانی در این خصوص گفت: این کلاس به مدت دو هفته برگزار می گردد که یه هفته آن تئوری و یک هفته نیز عملی است که در اولین دوره آن تاکنون ۲۰ نفر از جوانان جویای کار در آن شرکت کردند که پس از پایان دوره گواهینامه مهارت برای آنان صادر می شود.
وی در خصوص حمایت های جمعیت از افراد اظهار کرد: از آنجا که زنبور داری نیاز به سرمایه کلانی ندارد لذا مبنای کار فعالت افراد بر توان مالی شخصی است که البته در صورت ضرورت از افراد نیازمند نیز حمایت مالی به عمل می آید.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار