پیشنهاد پایلوت شدن خراسان شمالی در ۳ طرح مرکز استعدادهای درخشان

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴
بجنورد-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به این استان، برای اجرای سه طرح مربوط به استعدادهای درخشان به صورت پایلوت در این استان، پیشنهادهایی داده شد.

عباس سعیدی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایجاد پایگاه در زمینه سلول های بنیادین یکی از این طرح های پیشنهادی است که امید می رود با همکاری و هم افزایی نهادهای مربوط به صورت پایلوت در این استان اجرایی شود.
وی خاطرنشان کرد: توسعه مراکز استعدادهای درخشان در استان یکی دیگر از پیشنهادهای مطرح شده در سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به استان بود
سعیدی افزود: اکنون یکهزار و ۹۵۰ دانش آموز در ۱۲ مرکز استعداد درخشان در سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین مشغول به تحصیل هستند و تلاش داریم تا با بررسی بیشتر و انجام استعدادیابی، برای توسعه این مدارس در سایر شهرستان ها برنامه ریزی شود.
وی توسعه مدارس سمپاد مهارتی را زمینه ساز توسعه مهارت آموزی در میان دانش آموزان استعدادهای درخشان عنوان کرد و گفت: تلاش داریم تا با کمک سازمان های مرتبط از جمله سازمان صمت ، نیاز سنجی های استان در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش های مختلف صنعت و یا کشاورزی انجام شود تا برای ایجاد رشته های مورد نیاز در سمپاد مهارتی استان برنامه ریزی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: برای پاسخ به نیاز صنایع مختلف استان، نیاز است تا آموزش مهارت ها به استعدادهای درخشان توسعه یابد.
بر اساس این گزارش، با موافقت استاندار خراسان شمالی و رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش کشور خراسان شمالی پایلوت اجرای ۳ طرح تکنولوژی های برتر در حوزه سلول های بنیادی، سمپاد مهارت و حرکت به سمت کلاس تیزهوشان، مرکز استعدادهای درخشان کشور می شود.
استاندار خراسان شمالی در این باره گفت: توسعه استان نیازمند ارتباط حوزه های ...

سرخط اخبار