استاندار قم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدخبر داد:

۵۰درصد مصوبه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید عملیاتی شده است /420 مصوبه حاصل جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

وزارت کشور شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
استاندار قم با بیان اجرایی شدن بیش از 50 درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رونق تولید استان از تصویب 420 مصوبه در این جلسات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور بهرام سرمست استانداری قم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به برگزاری 27 جلسه از این کارگروه در استان، افزود: درسال جاری در مجموع، ۴۸ واحد تولیدی صنعتی، گردشگری و روستایی به صورت یک هفته درمیان درقالب طرح سه شنبه های اقتصادی به صورت میدانی مورد بازدید و مسائل آنها بررسی شد.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت تشکیل هیاتهای خبرگان بانکی و اقتصادی برای بررسی علت سر بازدن بانک ها از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، بیان داشت: در این خصوص قوانین و مقرراتی وضع و تفاهم ها و توافق هایی نیز صورت گرفته از این رو باید هر چه زودتر توسط بانک مرکزی شاهد تحقق آن باشیم.
سرمست همچنین قانون حمایتی از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در سطح استانها را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: موضوع ثبت سفارش و معافیت های مالیاتی از جمله موارد مهم این قانون است که لازم است در جهت حمایت از تولید کنندگان و صادر کنندگان استان اجرایی شود.
کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری ، مدیران دستگاه های اجرایی و دست اندرکاران اتاق بازرگانی و بخش خصوصی این استان برگزار و مشکلات واحدهای تولید بررسی و پیشنهادها و راهکارهای موثر برای حل آن ارائه شد.

سرخط اخبار