خرم آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان بر ضرورت برخورد با دانه درشت ها، زمین خواران و کوه خواران در این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی موانع و مشکلات کمیسیون رفع تداخلات اراضی بر ضرورت حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و اظهار داشت: طبیعت امانت در دست انسان است و باید از آن حفاظت کرد؛ در آیات و روایات متعدد آمده است که اراضی را آباد کنیم.
بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی استان تعطیل شده اند
وی با بیان اینکه امام صادق (ع) می فرماید «درخت بکارید و کشاورزی کنید که هیچ عملی از کاشت درخت و کشاورزی حلال تر و پاکیزه تر نیست»، تصریح کرد: در روایت دیگری آمده است اگر سرزمینی از آب برخوردار باشد و مردم آن فقیر باشند، این مردم از رحمت خدا به دور هستند.
نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید برای محیط زیست برنامه های مدون چند ساله داشت و از دانش اهل فن و گروه های مردمی بهره برد، افزود: در برنامه ریزی برای حفاظت از محیط زیست نباید تنها به بودجه های استانی بسنده کرد، بلکه از سرمایه های مادی و معنوی ملی هم باید استفاده شود و از توان دوستداران محیط زیست بهره گرفت.
حجت الاسلام شاهرخی یادآور شد: حفظ و نگهداری درختان کهنسال شهر از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه باید توجه کنیم که نقشه هایی در گذشته تهیه شده است، اما باید شرایط امروز اراضی را توجه کنیم، گفت: در تعیین تکلیف اراضی، نباید به طور مداوم بر نقشه های ۶۰ سال پیش تاکید شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی استان تعطیل شده اند، بخش عمده ای از مردم در حوزه کشاورزی اشتغال دارند و باید در مسئله تداخلات اراضی کشاورزی که محل تأمین معیشت مردم است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار