دیگر رسانه ها رئیس انجمن اصول حوزه با اشاره به برگزاری همایش«نقش علم اصول در تفسیر قرآن کریم با محوریت تفسیر المیزان» در قم، گفت: این همایش با حضور آیت الله سبحانی برگزار می شود.

به گزارش ایکنا ؛ مهر نوشت: حجت الاسلام سید صادق محمدی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: حوزه علمیه متشکل از انجمن های علمی بسیاری است که دارای NGO های بومی سازی شده در سراسر جهان است و در عرصه های مختلف فعالیت های بسیار خوبی انجام می دهد.
وی انجمن اصول فقه را یکی از انجمن های حوزه دانست و افزود: به لحاظ اهمیت اصول فقه به عنوان مهمترین علم پایه ای حوزه که استنباط احکام دینی را بر عهده دارد، این انجمن مهمترین انجمن علمی - تخصصی حوزه است.
رئیس انجمن اصول حوزه با اشاره به ایجاد حلقه های علمی در عرصه های مختلف متناسب با موضوع اصول فقه، تصریح کرد: حلقه های شکل گرفته شامل نقد و بررسی مسائل اصول، تاریخ علم و اصول، اصول مقارن، فلسفه علم اصول و تطبیقات علم اصول می شود و هر کدام عرصه های مختلفی دارد.
وی اصول فقه را به معنای روش استنباط فقه سنتی دانست و افزود: علم اصول تنها علوم حوزوی موجود را در بر نمی گیرد بلکه می تواند فراتر از آن اصول فقه منطق فهم متون را نیز در بر بگیرد.
حجت الاسلام محمدی بیان کرد: انجمن اصول فقه در نظر دارد که علم اصول را فراتر از فقه به معنای اخص در عرصه های دیگر نیز معرفی کند که یکی از این عرصه ها تفسیر قرآن کریم است.
وی ادامه داد: اعتقاد راسخ بر این است که علم اصول می تواند تحولی در تفسیر قرآن بوجود آورد یعنی تفسیری با سبقه علم اصول به مجامع علمی تعریف کند.
می توان تفسیری با محوریت علم اصول ارائه داد
رئیس انجمن اصول حوزه اظهار داشت: می توان تفسیری متفاوت با تفاسیر موجود با محوریت علم اصول ارائه داد.
وی افزود: همایشی در زمینه نقش اصول فقه در تفسیر قرآن کریم روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار