چرا روند کاهشی قیمت سهام پدیده ادامه دارد؟

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۱
مسئولان شرکت پدیده شاندیز وعده داده بودند با شروع فعالیت بازارگردان، روند کاهشی قیمت گشان متوقف می شود اما این مسئله محقق نشده است.

به گزارش  از ،بعد از انتشار دو خبر انتخاب بازارگردان و افزایش سرمایه احتمالی بعد از انتشار صورت های مالی شش ماهه شرکت پدیده، نماد گشان در روز ۱۶ دی سبزپوش شد. ارزش معاملات این نماد در این روز به ۲۰۷میلیارد تومان رسید؛ رقمی که در مقایسه با روز های پیشین، افزایش چندبرابری داشت.
در همین روز قدرت خریداران نماد گشان بیش از فروشندگان شد، زیرا هر خریدار به طور میانگین ۴۶میلیون تومان سهم خریده بود و ازسوی دیگر، هر فروشنده حدود ۳۸میلیون تومان سهم در بازار عرضه کرده بود، با این حال این رونق، پایدار نماند و در روز بعد از آن، صف های فروش به بازار گشان برگشت. افزایش صف های فروش گشان سبب شده است در روز های گذشته برخی سهام داران در این باره پیامک هایی ارسال کنند.
یکی از سهام داران نوشته است: «واقعا باید متاسف بود برای سهام داران حقوقی گشان که از آذرماه، این سهام صف فروش را تجربه می کند.» دیگری این گونه گلایه کرده است: «پدیده، وعده بهبود ارزش گشان را با معرفی بازارگردان داده بود، اما در عمل، هر روز شاهد صف فروش و قفل بودن سهم هستیم».
مهدی بهشتی، یکی از نماینده های سهام داران پدیده با انتقاد از روند کاهشی قیمت گشان گفت: درحالی که در زمان بازگشایی اول سهام گشان، قیمت این سهام ۱۴ هزار تومان بود، بهبود وضعیت بازار سبب شد که ارزش این سهام به ۲۹ هزار تومان برسد. البته در همان زمان به دلیل اینکه سهام با قیمت سال ۹۳ باز شده بود، خیلی ها پیش بینی می کردند که ارزش گشان ظرفیت رسیدن به ۵۰ هزار تومان را هم دارد.
او افزود: بعد از تغییر یافتن میزان سرمایه و افزایش تعداد سهام گشان، این سهام با قیمت ۷ هزارو ۸۰۰ تومان بازگشایی شد. بعد از این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار