احسان علیخانی طراح و مجری «عصر جدید» درباره شایعه مطرح شده درباره درخواست دستمزد بالا از طرف برگزیده های این مسابقه برای حضور در برنامه های دیگر اظهار بی اطلاعی کرد.
به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، شب گذشته مستند «شیب تند» به کارگردانی لقمان خالدی و تهیه کنندگی احسان علیخانی در پردیس چارسو و در جشنواره مستند حقیقت به نمایش گذاشته شد.
احسان علیخانی قبل از نمایش این مستند دقایقی کوتاه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلیل ساخت مستند «شیب تند» که با طرحی از وی و تهیه کنندگی او ساخته شد، اظهار کرد: سال ۹۷ که یک سال از زلزله کرمانشاه گذشته بود، من و چند نفر از دوستانم رفتیم برای بازدید تا ببینیم می توان بعد از یک سال کاری انجام داد یا خیر و اینکه روند سرویس رسانی و خدمات دهی به مردم چطور است. صرفاً می خواستیم کنکاشی داشته باشیم.
زندگی زیر سایه تهدید یک «سنگ»
وی ادامه داد: ما دو روز سرپل ذهاب بودیم و بعد یکی از دوستان گفت برویم سمت روستاها؛ وارد روستایی شدیم که بعد از یک سال حتی در آن آواربرداری هم نشده بود. دو سنگ بزرگ بالای روستا بود و اهالی از اینکه هر لحظه سنگ ها پایین بریزند نگران بودند. تجربه تلخی هم در روستایی چند کیلومتر آن طرف تر اتفاق افتاده بود و سنگی ریزش کرده، خانه ای را خراب کرده بود و جان فردی را گرفته بود که موقعیت بسیار دردناکی بود.
تهیه کننده مستند «شیب تند» اظهار کرد: من حس کردم اتفاقی فراتر از آنچه ما می دیدیم اتفاق افتاده است که می طلبید هم کار پژوهشی روی آن شود و هم یک مستند درباره اش بسازیم. من برگشتم تهران با لقمان خالدی کارگردان این مستند که سال ها با او در ماه عسل، فضاهای مستند و یا شخصیت پردازی در ...

سرخط اخبار