اپل استارتاپ Inductiv را که در حوزه ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فعالیت می کند خریداری کرد تا سیری، دستیار صوتی خود را به روزرسانی کند.

اپل همچنان به خرید استارتاپ های حوزه ی هوش مصنوعی  ادامه می دهد و این بار شرکت Inductiv را خریداری کرده است تا عملکرد کلی Siri  را بهبود بخشد. اپل این خبر را در بلومبرگ تأیید کرد که اخیرا شرکت اینداکتیو واقع در شهر واترلوی اونتاریوی کانادا را خریداری کرده است.
این شرکت با کمک هوش مصنوعی پایگاه داده را اصلاح می کند و درنتیجه یادگیری ماشینی را بهبود می بخشد. به عبارتی دیگر، هوش مصنوعی توسعه داده شده در این شرکت خطاهای موجود در داده ها را شناسایی و برطرف می کند. اپل اطلاعات دقیق تری دراین باره بیان نکرده و هدف اصلی خود از خریداری این استارتاپ  را توضیح نداده اما در بیانیه ی رسمی خود درباره ی علت تمایل به خرید این شرکت نوپا گفته است: «به عنوان یکی از شرکت های بزرگ حوزه ی فناوری هرازگاهی شرکت های کوچک را خریداری می کنیم و لزومی نمی بینیم هدف از خرید شرکت ها و برنامه های مرتبط با آن ها را منتشر کنیم»؛ اما پیش بینی می شود که پتانسیل این استارتاپ بر بهبود عملکرد Siri معطوف شود.
بنابر گزارش های منتشرشده، تیم مهندسان اینداکتیو (Inductiv) در هفته های گذشته به اپل پیوستند و کار خود را با فعالیت روی سیری ، یادگیری ماشینی و علوم داده آغاز کرده اند.
شرکت اینداکتیو توسط اساتید مختلفی از دانشگاه های استنفورد، واترلو و ویسکانسین تأسیس شده است. به گزارش بلومبرگ:
اینداکتیو فناوری توسعه داده است که با کمک هوش مصنوعی، عمل شناسایی و اصلاح خطاهای موجود در پایگاه داده را به صورت خودکار انجام می دهد. پاک سازی پایگاه داده برای یادگیری ماشینی امری حیاتی است تا بتواند بدون دخالت انسان عملکرد یک نرم افزار را بهبود ببخشد.
پیش از این نیز در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری