مدیرعامل شرکت نفت سپاهان به عنوان سومین تأمین کننده بزرگ روغن در ایران و بزرگترین و مدرن ترین تولیدکننده روغن پایه در خاورمیانه به ابهامات و شایعات موجود در خصوص بازار روغن پایه و محصولات جانبی آن پاسخ داد.

به گزارش « اخبار خودرو » به نقل از تسنیم،در روزهای اخیر ابهامات و شایعاتی در خصوص وضعیت تولید و عرضه روغن پایه، روغن موتور و ... و همچنین فعالیت شرکت های تولیدکننده این محصولات مطرح شده که با توجه به اینکه شرکت نفت سپاهان بزرگترین و مدرن ترین تولیدکننده روغن پایه در ایران و خاورمیانه است، گفت وگویی با صفدرعلی اسدی، مدیرعامل شرکت نفت سپاهان داشته ایم.
تسنیم: شرکت نفت سپاهان در چه سالی آغاز به فعالیت کرد؟
اسدی: سال تأسیس شرکت به سال 1381 بازمی گردد که در واقع این سال، سال بهره برداری از واحد تولیدی ماست. این واحد بعد از واگذاری ها، اکنون زیرنظر صندوق بازنشستگی نفت کشور فعالیت می کند.
تسنیم: در خصوص تولیدات این شرکت بفرمائید.
اسدی: ماده اولیه لوبکات را از پالایشگاه ها می گیریم و آن را تبدیل به دو ماده اکسترکت و رافینیت می کنیم. در واحد امیکه، از محصول رافینیت، روغن و وکس را جدا کرده و روغن دوباره وارد مراحل جداسازی و خالص سازی شده و در نهایت روغن پایه خالص تولید می شود.
محصول اصلی روغن پایه بوده و محصولات جانبی اکسترکت و وکس است. ما بخشی از این روغن پایه تولیدی را تبدیل به روغن نهایی می کنیم. سال گذشته 100 هزار تن روغن نهایی تولید کردیم و در داخل و خارج از کشور فروختیم.
تسنیم: در سال جهش تولید برنامه افزایش حجم تولید روغن نهایی را دارید؟
اسدی: بله، برای سال جاری در نظر داریم که ظرفیت 100 هزار تنی سال گذشته را به 140 هزار تن برسانیم. ضمن اینکه در سال جاری، دو محصول جدید را هم در نفت سپاهان به بهره برداری رساندیم که یکی محصول گریس پایه کلسیم است و با ظرفیت 1200 تن راه اندازی شده و قابل افزایش تا 3000 تن است. محصول دیگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار