ازدواج های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد از سال 92 تاکنون بدون طلاق بوده است

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت : از سال 92 تاکنون یک مورد طلاق در ازدواج دانشجویی استان نداشتیم.

حجت الاسلام سید حکمت الله هاشمی پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا افزود : با توجه به اینکه بیش از 40 مرکز آموزشی در استان داریم اما بعضی از دانشگاه ها و مراکز، اطلاع رسانی های لازم را در زمینه ثبت نام برای ازدواج دانشجویی انجام نمی دهند .
وی اظهارکرد: به دلیل اینکه بعضی دانشجوها کمتر کلاس می روند یا به تابلو های اعلانات و اطلاعات توجه نمی کنند یا پیامک ارسال نمی شود.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیش از 130 زوج دانشجوی استان در سامانه ازدواج ثبت نام کردند و قطعا تعدادشان بیشتر بود که اطلاع پیدا نکرده و ثبت نام نکردند یا خودشان به صورت شخصی به سفر مشهد رفتند .
هاشمی پور تصریح کرد: از این تعداد برای 42 زوج به سفر زیارتی مشهد اعزام شدند که البته این سفر شاید در بدو امر یک سفر زیارتی به نظر برسد اما دوره های آموزشی و مهارت های زندگی در این سفر برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این دوره های آموزشی با زمان محدود دو روز به صورت فشرده با حضور اساتید تراز اول خانواده را برای صحبت و آموزش و برگزاری کارگاه های مخصوص و تاثیر گذاری را داریم .
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال مسئولیت اردو با نهاد رهبری بود و دو دستگاه اتوبوس را به اردو بردیم اما بعضی از زوجین خودشان مستقل رفتند .
هاشمی پور بیان کرد: ازدواج دانشجویی امسال به نسبت سال های گذشته بهتر بوده که این مساله به دلیل اطلاع رسانی زوج های دانشجو بود.
وی اظهارکرد: قبل از سفر اعزام به مشهد مقدس برای زوجین جلسه های توجیهی می گذاریم و در طول سفر ...

سرخط اخبار