رئیس اتاق تعاون درهمایش نقش بانوان دراقتصاد تعاون با حضور سفیرآفریقای جنوبی بااشاره به فعالیت۱۰هزار تعاونی بانوان در کشور،گفت:ترازتجاری دوکشور منفی۱۰۹میلیون دلار بوده که بسیار نامتوازن است.

به گزارش خبرنگار مهر ، همایش نقش بانوان در اقتصاد تعاون در راستای توانمندسازی و تبیین نقش اقتصادی بانوان در جامعه و نیز به اشتراک گذاری تجربیات موفق، با حضور رئیس اتاق تعاون، سفیر آفریقای جنوبی، مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمع کثیری از بانوان تعاونگر از ایران و آفریقای جنوبی در اتاق تعاون برگزار شد.
در این همایش بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران با تاکید بر اینکه در فرهنگ ایرانی-اسلامی، بانوان همواره جایگاه ویژه ای داشته و دارند، بیان داشت: از منظر فرهنگی و دینی، می توان به حضرت فاطمه ( س) به عنوان الگوی کاملی از زن و تبیین کننده ی واقعی جایگاه زن در جامعه اسلامی اشاره داشت.
وی ادامه داد: در نهضت بین المللی تعاون نیز، بانوان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. به طوری که امروزه همراستا با برنامه های توسعه ای سازمان ملل، بر حضور و مشارکت بانوان در نهضت تعاون برای هر چه توانمندتر شدن بانوان در جامعه، تأکیدات و توجه ویژه ای شده است.
رئیس اتاق تعاون اظهار داشت: به عنوان نمونه در مورد نقش بانوان در نهضت جهانی تعاون، می توان به سهم ۹۵ درصدی بانوان در میان اعضای تعاونی های مصرف ژاپن، سهم ۴۹ درصدی بانوان از اعضای تعاونی های کارگری در اسپانیا و سهم ۶۵ درصدی بانوان از اعضای هیئت مدیره تعاونی های اعتبار در تانزانیا اشاره کرد.
عبداللهی افزود: در نهضت تعاون ایران نیز، بانوان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. هم اکنون از قریب به ۹۳،۵۰۰ تعاونی فعال، حدود ۱۰ هزار تعاونی معادل ۱۱ درصد از کل تعاونی ها به بانوان اختصاص دارد و بالغ بر ۳۲ درصد از اعضای تعاونی های فعال کشور را بانوان تشکیل می دهند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار