به جای اکران فیلم های ضعیف، یک فیلم قوی اکران شود

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۲۱
سید ابراهیم عامریان به تحلیل و بررسی فضای برگزاری جشنواره فیلم فجر و رونق اکران در سینما ها پرداخت.

سید ابراهیم عامریان تهیه کننده سینما، درباره ویژگی ها و نقاط مثبت جشنواره فیلم فجر امسال، به خبرنگار ،گفت: به شخصه موافق برگزاری جشنواره فیلم فجر هستم. همین که در شرایط فعلی جشنواره فیلم فجر برگزار می شود، نقطه مثبت آن است.
وی افزود: البته به نظرم روش برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال درست نیست؛ از انتخاب فیلم ها گرفته تا نوع داوری. اما از آنجا که مسئولان سعی می کنند با رعایت کامل اصول بهداشتی پیش بروند و به رونق کار سینماها و سینماگران کمک کنند، نمی توان حرفی زد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا بودن چند فیلم کودک و نوجوان در جشنواره امسال را می توان به فال نیک گرفت، بیان کرد: قطعاً دلیل حضور آنها این است که تولید فیلم های ساخته شده در سال کرونایی کم بود؛ البته شاید بتوان حضورشان را به فال نیک هم گرفت چون با حضور فیلم های کودک و نوجوان در جشنواره های مهم، کیفیت کار بالا برود و از بی کیفیتی فعلی رهایی می یابند.
او درباره ایجاد انگیزه و تمایل بین تهیه کننده ها برای ارائه فیلمشان به شورای صنفی نمایش و اکران در سینما ها و رونق گرفتن گیشه ها، اظهار کرد: تهیه کننده ها با عدم استقبال از برخی فیلم ها که در حالت عادی می توانستند موفق باشند، روبرو شدند. به همین دلیل از اکران پا پس کشیدند؛ چون سرمایه آنها به خطر می افتد. خودم یکی از آن ها هستم که سه فیلم دارم و حداقل توقعم این است که به سرمایه ای که هزینه کرده ام، برسم.
تهیه کننده «انفرادی» ادامه داد: ارشاد برای حمایت از فیلم ها کار می کند اما اشتباه است؛ ارشاد به جای اینکه ۲۰ فیلم ضعیف را اکران کند و به هرکدام مثلا ۲۰۰ میلیون تومان بدهد، می تواند کل مبلغ را در راغب کردن عوامل یک فیلم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار