سردرگمی تیم ترامپ درباره مذاکره با ایران

برترینها پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲
نشریه دیلی بیست در گزارشی به نقل از مقام های اروپایی و آمریکایی نوشت که پیام های متناقض دولت ترامپ درباره مذاکره با ایران متحدان واشنگتن را خشمگین، مقام های امنیتی آمریکا را سردرگم و حتی شخص ترامپ را ناراضی کرده است.

ایرنا: نشریه دیلی بیست در گزارشی به نقل از مقام های اروپایی و آمریکایی نوشت که پیام های متناقض دولت ترامپ درباره مذاکره با ایران متحدان واشنگتن را خشمگین، مقام های امنیتی آمریکا را سردرگم و حتی شخص ترامپ را ناراضی کرده است.
دیلی بیست روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: چندین مقام آمریکایی و اروپایی گفتند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنان پیام های متناقض و متفاوت درباره شرایطش برای مذاکره به ایران ارسال می کند و این موضوع ترامپ را خشمگین کرده و تلاش های دیپلماتیک برای متحدان واشنگتن در خارج را با پیچیدگی روبرو کرده است و از سوی دیگر قانونگذاران آمریکایی را نیز در وضعیت سردرگمی قرار داده است.
یک مقام پیشین آمریکایی که از تنش های درون دولت آمریکا در این باره آگاه است این وضعیت را «ناشیگری مطلق» توصیف کرد. ایالات متحده در طول ماه های گذشته تلاش کرده از طریق متحدان خود پیام هایی را به ایران ارسال کند تا بتواند به آغاز مذاکرات رسمی با تهران نزدیک تر شود.
اما به گفته دو مقام کنونی دولت ترامپ و یک منبع آگاه از موضوع، دیدگاه های واگرایانه در درون دولت آمریکا این فرآیند را با مانع روبرو می کند. این اختلاف واسطه های خارجی را که قصد میانجی گری میان واشنگتن و تهران را دارند به ستوه آورده و آن ها می گویند که پیام های متناقضی از سوی دولت ترامپ دریافت می کنند.
به نوشته دیلی بیست، وزارت خارجه آمریکا پاسخی به درخواست این نشریه برای توضیح در این باره نداده است؛ اما یک مقام ارشد دولتی گفت: دولت در این زمینه رویکردی کاملا همسو دارد. رئیس جمهوری کاملا صریح گفته که او از دیدار با رهبران ایران برای رسیدن به توافق استقبال می کند.
گزارش ...

سرخط اخبار