قیمت مسکن در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ با رشد ۸٫۳ درصدی طی یک ماه به ۱۵٫۶ میلیون تومان رسیده و بالاترین قیمت تاریخی خود را به ثبت رسانده است.

قیمت خانه بازهم رکورد زد.
به گزارش  تجارت نیوز ، آمارهای اقتباس شده از سازمان راه و شهرسازی نشان می دهد قیمت  مسکن  در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ با رشد ۸٫۳ درصدی طی یک ماه به ۱۵٫۶ میلیون تومان رسیده و بالاترین قیمت تاریخی خود را به ثبت رسانده است.
میزان رشد ماهانه قیمت مسکن در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ طی یک سال اخیر بی سابقه بوده است.
قیمت مسکن تهران در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ نسبت به ماه مشابه سال قبل خود با افزایش ۴۲ درصدی همراه شده است.
در مجموع قیمت مسکن تهران در سال ۱۳۹۸ با رشد ۴۱ درصدی همراه شده که معادل افزایش قیمت طلا در این سال بوده است.
روند معاملات در اسفند ماه بر خلاف بهمن ماه کاهش داشته، به طوری که تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نسبت به ماه قبل با افت ۲۴٫۴ درصدی همراه بوده و به ۹ هزار فقره رسیده است. ارزش معاملات مسکن در اسفند ماه حدود ۱۴٫۷ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۱۷ درصد افت داشته است.
همچنین قیمت مسکن در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ در هیچکدام مناطق ۲۲گانه تهران کاهش نداشته و بیشترین افزایش قیمت مربوط به منطقه۸ بوده که متوسط قیمت با رشد ۱۳٫۹ درصدی از ۱۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان در بهمن ماه به ۱۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان در اسفند ماه رسیده است.
گران ترین مسکن در تهران مربوط به منطقه یک تهران بوده که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه به بیش از ۳۳٫۲ میلیون تومان رسیده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار