رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان استان تهران، گفت: حدود ۱۵۰هزار خودرو خودروسازان ناقص مانده است که اگر کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند، ۱۰۰درصد خودروهای کف تامین قطعه می شود.

روز گذشته نشست هم اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو استان تهران با مجلس شورای اسلامی و مسئولین گمرک جمهوری اسلامی پیرامون بررسی مشکلات صنعت قطعه سازی کشور برگزار شد.
در نشست مشترک نمایندگان مجلس و گمرک با انجمن قطعه سازان همگن استان تهران، بخشی از مشکلات صنعت قطعه سازی اعلام و راهکارهای مناسب در جهت رفع آن ارائه شد.
محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان استان تهران در حاشیه این نشست با بیان اهمیت ترخیص هرچه سریع تر قطعات و مواد اولیه رسوب شده در گمرک، تاکید کرد: هرچه بیشتر این کالاها در گمرک باشد، افراد سودجو در این میان بیشتر منتفع خواهند شد. اکنون حدود ۱۵۰ هزار خودرو خودروسازان ناقص مانده است که اگر کالاهای موجود در گمرک ترخیص شوند، ۱۰۰ درصد خودروهای کف تأمین قطعه می شود.
نجفی منش با اشاره به سیاست جدید وزارت صمت برای ارزیابی سه ماه یکبار قیمت خودرو تصریح کرد: باز هم می خواهند براساس گذشته قیمت تعیین کنند. این نیز درحالی است که ارز امروز بیست هزارتومان است امادر گذشته ۱۰ هزارتومان بود و به همان میزان قیمت مواد اولیه و… افزایش یافته است.
به گفته این قطعه ساز در حال حاضر تنها در استان تهران ۲۵۰و احد قطعه سازی حضور دارد که ۱۴۵ واحد آن عضو انجمن صنایع همگن قطعه سازان هستند. این تعداد قطعه سازان برای حدود ۱۸۰ هزار نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده اند با شرکت های زیرمجموعه آن ها حدود ۴۰۰ هزار نفر اشتغال زایی شده است. اکنون بزرگترین دغدغه این قطعه سازان نیز نقدینگی و دریافت مطالباتشان است که بیش از ۸ ماه بلوکه مانده است. درکنار این موضوع همچنان شاهد افزایش افسارگسیخته نرخ مواد اولیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار