براساس یک تحلیل از موج اول بیماری همه گیر کرونا، انگلیس در میان کشورهای بزرگ صنعتی گروه هفت در هفته های منتهی به اوایل ماه ژوئن، بیشترین آسیب ناشی از این بیماری را دیده است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، براساس تحلیل شبکه خبری بی بی سی از موج اول بیماری همه گیر کرونا، انگلیس در میان کشورهای بزرگ صنعتی گروه هفت در هفته های منتهی به اوایل ماه ژوئن، بیشترین آسیب ناشی از این بیماری را دیده است.
این تحلیل همچنین نشان داد که انگلیس با بدترین وضعیت در اروپا، یعنی بدتر از اسپانیا، قرار دارد. این تحقیق دوره های 11 هفته ای را برای هر کشور مقایسه کرده است چرا که ویروس کرونا در هر کشور از اوج خود عبور کرده است.
تجزیه و تحلیل مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 نیز نشان داد که انگلیس از ایالات متحده، آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا و ژاپن بدتر است.
با توجه به تأثیر موج اول در بسیاری از کشورها، اکنون می توان مقایسات اولیه را بین ملل مشابه آغاز کرد.
در بررسی های انجام شده درباره مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 به ازای هر 100 هزار نفر در کشورهای عضو گروه هفت، انگلیس سخت ترین ضربه را متحمل شده است. آلمان، کانادا و ژاپن، تلفات نسبتاً کمی را دیده اند.
رکود بی سابقه اقتصاد انگلیس/ کاهش 20 درصدی تولید ناخالص داخلی
افت 5.8 درصدی اقتصاد انگلیس در ماه مارس
اقتصاد انگلیس عمیق ترین رکود را طی 300 سال گذشته تجربه می کند
انگلستان 65 مرگ ناشی از ویروس کرونا را به ازای هر 100000 نفر ثبت کرده بود، در مقابل 58 برای ایتالیا، 44 برای فرانسه و 38 برای ایالات متحده ثبت شده است.
این درحالی است که انگلیس از لحاظ اقتصادی نیز آسیب شدیدی را به علت شیوع ویروس کرونا متحمل شده است.
پیش از این، دفتر آمار ملی انگلیس ارقام مربوط به شدیدترین سقوط ماهانه تولید ناخالص داخلی در تاریخ اقتصاد این کشور در ماه آوریل را منتشر ...

عناوین مهم خبری