در نشست بررسی مشکلات بازار کالاهای ته لنجی آبادان مطرح شد؛

بسترهای لازم برای واردات کالا طبق قوانین مناطق آزاد تامین می شود/قول مساعد استاندار در رفع موانع ترخیص کالای ته لنجی

برنا نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
نشست بررسی مشکلات بازار کالاهای ملوانی شهرستان آبادان به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شب گذشته نشست بررسی مشکلات بازار کالاهای ملوانی شهرستان آبادان به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد.
در ابتدای این نشست معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ضمن تشریح راهکارهای هدفمند برای ایجاد بازارهای جدید، اظهار کرد: ظرفیت قانونی برای کالای ملوانی وجود دارد ولی ملوانان به دلایلی از این ظرفیت استفاده نمی کنند در حالی که کالای ته لنجی فاقد ظرفیت قانونی اما واجد ظرفیت عرفی است و از آن استقبال می شود.
سید زین العابدین موسوی افزود: ما برای ترخیص کالای ته لنجی خلاء قانونی داریم و نهادهای نظارتی حق دارند به عرف اکتفا نکنند، اما با این حال در صورت رفع مشکلات قانونی ترخیص، طرحی هدفمند داریم که قبلا آن طرح ارایه شد ولی برای اجرا تشریفاتی دارد که پیگیر آن هستیم.
او گفت: اگر کنترل های گمرکی در خروجی های محدوده منطقه آزاد اجباری شود، هیچ نهادی مانع توزیع کالا در سطح منطقه نخواهد شد زیرا کل منطقه آزاد در این صورت بارانداز آزاد محسوب می شود.
فرماندار آبادان بیان کرد: مشکل اینجاست که کالاها در خروجی گیت ها کنترل نمی شود و گاها پس از خروج از گیت ها توسط نهادهای نظارتی مورد بازرسی قرار می گیرند و کالایی که حق توزیعش در آبادان است به صورت کامیونی به آبادان عودت داده می شود که جای تشکر دارد.
موسوی تاکید کرد: نباید کالای ته لنجی به صورت کامیونی خارج از منطقه آزاد رویت شود در حالی که این کالای مورد نیاز آبادان از سایر بنادر همجوار دیگر استان ها تهیه و تامین شود.
او تصریح کرد: در این خصوص و در راستای شکوفایی بازار منطقه و ایجاد اشتغال پایدار و مناسب طرحی را ارایه دادیم که نیاز به حمایت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار