شهرداری تهران در اربعین امسال پرشورتر از گذشته خدمت می کند

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

به گزارش خبرگزاری مهر ، پیروز حناچی شهردار تهران امروز به دیدار ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق رفت. شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و پوریا سوری سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز حناچی را همراهی کردند.
شهردار تهران در این دیدار ضمن تاکید بر این که تابه حال در صحبت هایی که با مقامات عراقی داشته ام همکاری های تخصصی مورد درخواست هر دو طرف بوده است، گفت: ما تلاش کردیم تا تجربه های کارشناسی خود را در اختیارشان بگذاریم. ظرفیت توسعه ارتباطات تنها در مورد بغداد نیست؛ بصره هم این توانایی ها را دارد.
شهردار تهران با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران همکاری با کشور همسایه، عراق است، افزود: یکی از زمینه هایی که در زمان تحریم بر آن تاکید داریم، حمایت از شرکت هایمان در داخل کشور است. اگر بتوانیم این کریدور را فراهم کنیم، می تواند یک فرصت بی بدیل باشد. این ها سرمایه هایی هستند که در طول زمان شکل پیدا می کنند و نباید بگذاریم بر اثر مسائل اقتصادی از بین بروند.
حناچی گفت: خوشبختانه در این جا از شرکت های خوبی بازدید داشتم. باید این زمینه را فراهم کنیم که هم خوش نامی و هم حرفه ای بودن را به عراق بیاوریم. در مورد دیدار کوتاهی که با همتای عراقی داشتم، احساسم این بود که زمینه همکاری وجود دارد اما نگرانی در مورد تأمین سرمایه است؛ این نگرانی هم حل خواهد شد. امروز تلاش می کنیم تا زمینه هایی را که امکان همکاری در آن ها وجود دارد بررسی کنیم.
وی تصریح کرد: در مورد اربعین هم ما فارغ از مسایلی که خود شهرداری مصوب می کند، کریدور مردمی را فراهم می کنیم. عشق به ...