سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق ضمن تشریح راهبرد کشورش در مبارزه با داعش گفت که بغداد دیگر به هیچ نظامی خارجی برای مبارزه با بقایای تروریسم نیاز ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق راهبرد جدید این کشور در مبارزه با تروریسم را فاش کرد و گفت که هواپیماهای شناسایی نقش اساسی در پیگرد گروه های تروریستی در عراق دارند.
سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی اطلاع رسانی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور گفت: «نیروهای امنیتی بر گروه های تروریستی پیروز شدند، اما هنوز در مناطق وسیع صحرایی از غرب نینوی به سمت الانبار، صلاح الدین، کربلاء، نجف و السماوه هسته های تروریست ها حضور دارند و ممکن است که آنها قادر به فرار نباشند اما این مناطق صحرایی را پناهگاه خود می گیرند و نیروهای امنیتی حالا بر عملیاتی منحصر به فرد به خصوص در مناطق صحرایی به سمت مرز با سوریه متمرکز هستند».
رسول دغدغه امروز نیروهای امنیتی را تامین امنیت مرزها خواند و گفت: «بقایای داعش قادر به تسلط بر هیچ منطقه ای نیستند اما ممکن است دست به عملیاتی در اینجا و آنجا زنند تا اهداف رسانه ای خود را به دست آوردند».
این مقام نظامی عراق با اشاره به اینکه کشورش فناوری نظامی پیشرفته ای را در اختیار دارد ، گفت:« صنایع بومی عراق از ارتقای قابل توجهی برخوردار شده است. ما پهپادهایی داریم که از آن برای پیگرد گروه های تروریستی استفاده می کنیم و از پهپادهای چینی نیز در جنگ علیه داعش و پاکسازی مناطق صحرایی استفاده شده است».
رسول درباره همکاری با ائتلاف بین المللی و حضور نیروهای خارجی گفت که باز استقرار نیروهای خارجی در عراق گام درستی بود زیرا شامل پایگاه های بزرگ نظامی نیست و برخی پادگان هایی را شامل می شود که در داخل مقرهای نیروهای مسلح عراق واقع هستند و به وزارت دفاع تحویل داده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری