وزیر راه: تسریع در اجرای کریدورهای حمل و نقل از اولویت های وزارت راه است

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱
مراغه - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم تکمیل طرح های در دست اجرای حمل و نقل جاده ای در مناطق مختلف کشور گفت: تسریع در اجرای کریدورهای حمل و نقل از اولویت های وزارت راه است.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از آزادراه مراغه- هشترود و در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس سیاست های وزارت راه و شهرسازی، روند اجرای طرح های با پیشرفت بالا و تاثیرگذار در زمینه بهبود تردد جاده ای و احداث راه های اصلی تسریع و تسهیل می شود.
وی با بیان اینکه برخی محدودیت های بودجه ای در اجرای طرح های حمل و نقل وجود دارد ادامه داد: با وجود این محدودیت ها، برنامه ریزی های مناسبی برای این منظور در وزارت راه در حال انجام است.
وی با اشاره به اجرای طرح آزادراه مراغه- هشترود گفت: این طرح به عنوان یکی از طرح های ترانزیتی در شمالغرب کشور یکی از راه های اصلی و کریدورهای بین المللی بوده که با مشارکت وزارت راه و بخش خصوصی در حال اجراست.
اسلامی با بیان اینکه هم اکنون پیشرفت کلی این طرح ملی زیر ۳۰ درصد است گفت: با این وجود، در ۲ قطعه از این آزادراه پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد بوده است.
وی افزود: از این رو، با تزریق منابع مالی به این طرح سعی خواهد شد هرچه زودتر قطعات دارای پیشرفت بالا، به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اتصال هشترود از طریق این آزادراه به آزادراه تبریز - تهران اضافه کرد: واریانت جدید در قطعه چهارم این آزادراه که توسط نماینده این شهرستان پیشنهاد شده، هم اکنون توسط مشاوران وزارت راه در حال بررسی است.
وی همچنین با تاکید بر رفع مشکل لاستیک کامیونداران کشور گفت: با هماهنگی های انجام شده با وزارت صمت، انحصار واردات لاستیک خودروهای سنگین از برخی ورادکنندگان سلب می شود.
وی افزود: براساس تفاهم نامه جدید با یکی از واردکنندگان بزرگ، لاستیک های استاندارد خودروهای سنگین وارد کشور شده و به زودی براساس میزان ...

سرخط اخبار