گروه استان ها عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کج سلیقگی و بی توجهی به بازارهای جهانی بیشتر از تحریم به تولید ملی ما ضربه می زند و اگر تولیدات ما در کلاس جهانی نباشند، حتماً خسارت می بینیم.

- اخبار استانها -
لطف الله سیاهکلی مرادی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با بیان اینکه تحریم و جنگ اقتصادی نمی تواند اقتصاد و تولید ما را از پا درآورد، اظهار داشت: کج سلیقگی و بی توجهی به بازارهای جهانی بیشتر از تحریم به تولید ملی ما ضربه می زند و اگر تولیدات ما در کلاس جهانی نباشند، حتماً خسارت می بینیم.
وی با تاکید بر اینکه اگر تولید ما در کلاس جهانی نباشد، حتماً خسارت می بینیم، افزود: حتماً باید محصولات و کالاهایمان را با نگاه به بازارهای جهانی تولید کنیم؛ به گونه ای که تولیدات ما بتوانند با بهترین محصولات دنیا رقابت کنند و در کنار آنها به فروش بروند و اگر بی توجهی کنیم، حیثیت تولیدات داخلی از بین خواهد رفت.
سیاهکلی مرادی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در حوزه فرهنگ تولید و مصرف این است که هم به سختی باور می کنیم که به سمت تولید داخلی محصولات مختلف حرکت کنیم و هم مصرف تولیدات داخلی برای مشتریان ایرانی کمی سخت است.
گارانتی محصولات ما باید واقعی باشد
نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی تولیدکنندگان داخلی به گارانتی و خدمات پس از فروش گفت: در ایران به مفهوم واقعی گارانتی نداریم؛ چرا که گارانتی به این معنی است که اگر فلان وسیله خانگی مانند یخچال یا فریزر از کارخانه رفت و در خانه یکی از هموطنان ما خراب شد، نه تنها باید رایگان تعمیر یا تعویض شود، بلکه از خریدار باید عذرخواهی شود.
سیاهکلی مرادی اضافه کرد: اما در کشور ما وقتی ما یک وسیله خانگی را تهیه می کنیم، برای زدن به برق باید حتماً نماینده شرکت بیاید و آن را به برق بزند. برای اینکه اگر اتفاقی افتاد، شرکت بگوید که چون ما نصب ...

عناوین مهم خبری