افرادی که با این دو نفر در ارتباط بوده اند تحت نظر هستند و باید در قرنطینه باشند و از آنها هم آزمایش گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مثبت بودن تست اولیه دو بیمار نسبت به کرونا در قم خبر داد و گفت: دو بیمارستان در قم برای مقابله با بیماری های ویروسی آماده شده است.
به گزارش عصرایران به نقل از مهر، محمدرضا قدیر بعد از ظهر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران که در محل دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شد، با بیان اینکه طی ۴ روز گذشته شاهد گسترش بیماری های تنفسی در قم بودیم، گفت: طی این مدت ۲ نفر در یکی از بیمارستان های قم بر اثر بیماری تنفسی فوت کردند که امروز تست اولیه این دو فرد در مورد بیماری کرونا مثبت اعلام شد.
وی با بیان اینکه پاسخ تست دوم که مربوط به ژنتیک است هنوز اعلام نشده، گفت: با مردم صادق هستیم و هر مسئله ای را با آنها در میان می گذاریم و به محض اعلام تست اول آن را اعلام کردیم.
______________________________________
بیشتر بخوانید....
مشاور وزیر بهداشت: تایید فوت 2 نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت: احتمال قرنطینه شدن شهر قم وجود ندارد
__________________________
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه یک بیمارستان برای مقابله با بیماری های ویروسی در قم آماده شده است، گفت: یک بیمارستان دیگر هم در حال تخلیه است که در صورت لزوم به عنوان بیمارستان پشتیبان استفاده خواهد شد.
وی در ادامه از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند زیرا جای نگرانی نیست فقط موارد بهداشتی را رعایت کنند و از حضور در مراکز پرجمعیت و مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند.
قدیر همچنین از وجود تعداد کافی ماسک تنفسی در قم خبر داد و گفت: استفاده از ماسک برای همه افراد ضروری نیست و فقط افراد مستعد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار