اینگونه آب نوشیدن عوارض جبران ناپذیری دارد/ هنری که مغزتان را جوان نگه می دارد/ دمنوشی که ویروس سرماخوردگی را تار و مار می کند

باشگاه خبرنگاران جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲

سرماخوردگی یکی از رایج ترین بیماری هایی است که تقریبا در تمام فصول رواج دارد اما می توان با راهکاری خانگی و ارزان آن را هرچه سریعتر درمان کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه  کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ، در این گزارش جدیدترین دانستنی های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید، دنبال می کنیم.
برخی بررسی های انجام شده توسط دانشمندان نشان می دهد زمانی که ایستاده آب می نوشید، کلیه ها نمی توانند آب را به خوبی تصفیه کنند؛ فعالیت نامناسب کلیه ها منجر می شود ناخالصی ها در کلیه و مثانه باقی بماند که ممکن است در نهایت سبب ایجاد اختلال در کلیه و دستگاه ادراری شود؛ گاهی این اختلال به صورت غیرمنتظره بروز پیدا می کند و می تواند مشکلات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
دمنوش آویشن ضد سرفه، خلط آور و در درمان آسم موثر است؛ استفاده از دمنوش آویشن , سیاه سرفه التهاب دستگاه تنفس فوقانی را رفع می کند، خواص خلط آوری دارد و می توان از آن به عنوان یک آرامش بخش برای اعصاب استفاده کرد، همچنین کسانی که دچار نفخ معده می شوند، می توانند این گیاه را به عنوان دمنوش مصرف کنند، این گیاه برای درمان بوی بد دهان، سرفه و تقویت ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
لباس های نخی، پنبه ای و کتانی با رنگ روشن و گشاد بهترین انتخاب برای فصل گرما هستند؛ پوشیدن لباس تنگ و پلاستیکی در فصل تابستان فرد را در معرض انواع بیماری های میکروبی و قارچی قرار می دهد.
 کودکان و افراد مسن که پوست حساسی دارند، با پوشیدن لباس مناسب و گشاد از جنس کتان و پنبه، استفاده از کلاه، چتر و عینک آفتابی استاندارد، مصرف آب به میزان مورد نیاز بدن و اجتناب از قرار گرفتن در برابر ...

سرخط اخبار