لزوم تبیین نقش امام راحل در دفاع مقدس در کنگره شهدای استان مرکزی

خبرگزاری مهر یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ غلامرضا کریمی روز یکشنبه در نشست خبری برگزاری اجلاسیه کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی، در اراک با اشاره به فعالیت ستاد کنگره ملی نقش امام (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان اظهار داشت: برگزاری ۱۲ اجلاسیه ذیل این کنگره مدنظر قرار دارد که تاکنون اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر در فراهان، اجلاسیه کارگری در ساوه و اجلاسیه مدافعان حرم در دلیجان برگزار شده است.
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی افزود: اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز استان به زودی برگزار می گردد. همچنین اجلاسیه طلاب و روحانیون، اجلاسیه نقش بهداری و جامعه پزشکی در دفاع مقدس، اجلاسیه ورزشکاران، اجلاس پیشکسوتان نیروهای مسلح و جهاد و شهادت، اجلاسیه نقش امام راحل در دفاع مقدس، اجلاسیه بانوان، اجلاسیه دانشگاهیان نیز برگزار می شود.
کریمی با اشاره به تفاوت این کنگره با سایر کنگره ها ی شهدا اظهار کرد: باید توجه کرد که نقش امام راحل به عنوان یک شخصیت ملی، فراملی و بین المللی در دفاع مقدس، موضوع این کنگره است و به تبیین نقش امام خمینی (ره) در این اجلاسیه بیشتر پرداخته شود.
وی ادامه داد: کنگره های دیگر تنها به برگزاری ۶ اجلاسیه می پرداختند اما در استان مرکزی تنوع اجلاسیه بیشتر است و هدف استفاده از کل ظرفیت استان بوده است.
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برای اولین بار استان مرکزی نسبت به سایر استان های کشور از پراکندگی و تعدد اجلاسیه برخوردار است.
وی افزود: مهم ترین سیاست در بحث برگزاری کنگره نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، صرفه جویی در ...

سرخط اخبار