اعتمادآنلاین| فدراسیون جانبازان و معلولین به عنوان سازمانی که بیشترین فراوانی ورزشکاران پارالمپیکی را بر خواهد گرفت این روزها شرایط مناسبی نسبت به گذشته ندارد. «حمید علی صمیمی» رییس این فدراسیون از سمت خود کناره گیری کرد اما «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان وی را به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب کرد، انتخابی که نشان داد این مدیر قرار است تا برگزاری انتخابات در نقش تنها یک اداره کننده ظاهر شود. اداره کننده ای که در زمان ریاستش بر فدراسیون، عملکردش مورد انتقاد بود و حالا باید منتقدان را راضی نگه دارد تا انتخابات برگزار شود.
کمتر از 10 ماه دیگر به رقابت های پارالمپیک 2020 توکیو زمان باقی است و ورزشکاران پارالمپیکی ایران باید براساس زمان بندی ها به رقابت های گزینشی بروند؛ رقابت هایی که می تواند زمینه را برای هدف گذاری ایران در توکیو 2020 فراهم کند. براساس اعلام «محمود خسروی وفا» رییس و «هادی رضایی» دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک هدفگذاری ایران در توکیو 2020 قرار گرفتن در جمع 10 کشور برتر این تورنمنت است؛هدف گذاری که بر مبنای کیفی ایجاد شده و قرار است چهار گروه راهی سرزمین آفتاب شوند. بنا به اعلام رضایی براساس این هدف گذاری کسانی که شرایط مناسب برای رسیدن به سکو دارند سه گروه اصلی اعزام به سرزمین آفتاب هستند. گروه چهارم نیز ورزشکاران و تیم هایی هستند که در بازی های پاراآسیایی شانس اول کسب مدال به شمار می روند و باید در پارالمپیک در شرایط مسابقه قرار گیرند.
حال که قرار است تیمی مانند بسکتبال با ویلچر که مدال طلای پاراآسیایی 2018 جاکارتا در کارنامه دارد به توکیو برود لازم است پیش از رفتن بررسی کاملی از شرایط تیم شود. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار