بیماری «ام اس ای» متفاوت از «ام اس» است

ایمنا دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۷
عضو انجمن جهانی و فلوشیپ اختلالات حرکتی با بیان اینکه بیماری «ام اس ای» متفاوت از «ام اس» است، گفت: «ام.اس.ای» بیماری تخریبی مغز بوده و در سنین بالاتر نمایان شده و از گروه بیماری های پارکینسونی است.

به گزارش ایمنا ، صفا نجمی اظهار کرد: بیماری «ام اس» یک بیماری التهابی تخریبی سیستم اعصاب مرکزی است و در سنین پایین بین ۲۰ تا ۴۰ سال نمایان می شود.
وی ادامه داد: «ام اس ای» یکی از بیماری های تخریبی مغز است و در گروه پارکینسونیسم ها طبقه بندی می شود و از لحاظ علایم ظاهری شباهت زیادی به بیماری پارکینسون دارد به خصوص در مراحل اولیه بیماری، افتراق دادن «پارکینسون» از « ام اس ای» کار سختی است.
متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات حرکتی افزود: در هر دو بیماری «پارکینسون» و «ام اس ای» بیماران در راه رفتن دچار مشکل هستند و لرزش اندام و نگاه خیره نشانه های مشترک این دو بیماری است.
وی با اشاره به اینکه در بیماران «ام اس ای» به تدریج نشانه های دیگری نیز ظاهر می شود که در پارکینسون کمتر است، گفت: از جمله این نشانه ها تغییرات اتونوم است، سیستم اتونوم یکی از سیستم های کنترل کننده اعمال مختلف بدن از جمله فشار خون، تعریق و کارکرد سیستم گوارشی است.
نجمی گفت: شدت درگیری سیستم اتونوم در بیماری « ام اس ای» بسیار بالاتر از بیماری پارکینسون است و از مراحل اولیه خود را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه بیماری «ام اس ای» به داروهای شایع ضد پارکینسونی خیلی خوب جواب نمی دهد، افزود: اختلال تعادل در این بیماران شایع است و بیمار به یک سمت منحرف و یا دچار افت می شود، پوزیشن های عجیب و نامناسب در سر و گردن این بیماران مشاهده می شود که ممکن است سر بیمار به صورت خیلی شدید به عقب ، جلو و یا به طرفین خم شود.
متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات حرکتی ادامه داد: این تغییرات ظاهر بدن در بیماری « ام اس ای» شایع تر است و ضعف در اندام های بیمار از دیگر علایم این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار