ساعت24-رئیس جمهور تاکید کرد که دولت از ابتدای شیوع بیماری کرونا، فارغ از همه تنگناها و محدودیت های اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه، تامین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را به عنوان رزمندگان خط مقدم مقابله با بیماری کرونا، در اولویت قرار داده است و این سیاست همچنان تداوم خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: اگر چه ممکن است برخی طرحها در این حوزه با تاخیر یا با تنگناها اجرا شود اما مردم و به ویژه کادر درمان مطمئن باشند دولت اجازه نخواهد داد در این حوزه، کادر سلامت کشور تحت فشار قرار گیرند.
رئیس جمهور در عین حال تاکید کرد که تامین نیازهای کادر درمان وظیفه فوری سازمان برنامه و بودجه است و در مقابل، مردم نیز شایسته است دستورالعمل های بهداشتی را برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از فرسودگی کادر درمانی کشور، به طور دقیق رعایت کنند.
روحانی با توجه به شیوع مجدد بیماری در برخی مناطق کشور اظهارداشت که این روند نشان می دهد متاسفانه انتظار کادر درمان فداکار از برخی مردم عزیز کشورمان برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی برآورده نشده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه همچنان طبق ارزیابی ها، سفرهای تابستانی برون شهری، ترددهای غیرضروری درون شهری و فشار بر سیستم حمل و نقل عمومی به ویژه خطوط مترو و عدم رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، از جمله دلایل شیوع بیماری کرونا است، گفت: کمیته های درمان و امنیتی و اجتماعی و تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا، ضروری است که با جدیت و قاطعیت برای اجرای دقیق پروتکل ها در حوزه اجتماعی، درمانی و اطلاع رسانی اقدامات موثری انجام دهند.
روحانی به کمیته تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا دستور داد با بهره گیری از ظرفیت رسانه ای کشور و با یک برنامه ریزی دقیق آموزش و اطلاع رسانی در حوزه رعایت پروتکل ها و تغییر سبک زندگی مردم در دوران مبارزه با کرونا، وارد عمل شود.
رئیس جمهور همچنین از کمیته های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار